Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet, hogy a gyermekkor...

Mitől lehet, hogy a gyermekkoromból nem emlékszem semmire?

Figyelt kérdés
14 éves koromtól vannak emlékeim. Nem volt semmi baleset és nem tudom, hogy ez normális-e

2018. júl. 15. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Lehet mentális blokk de akkor jó nagy😐
2018. júl. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Az biztos, hogy nem átlagos. Írod, hogy nem volt baleset, de egyéb esetleg traumatikus esemény sem történt akkoriban?


Ha nem, akkor talán abban rejlik a magyarázat, hogy kamaszkorban az agyi idegpályák, idegsejtek közötti kapcsolatok ismét átrendeződnek, sok kapcsolatot, amelyeket nem használunk gyakran, "megnyirbál" az agy. Ugyanez a folyamat - csak intenzívebben, nagyobb léptékben - megy végbe kora gyerekkorunkban is, ezért nem nagyon szoktak emlékeink lenni 3-4 éves korunk előttről.


Olyanról még nem hallottam mondjuk, hogy ez kamaszkorban is előfordul, de ha rákeresel, talán találsz valamit.

2018. júl. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó ez a kérdés...ugyanis én sem nagyon emlékszem.

Pl. négyen vagyunk tesók, együtt nőttünk fel de nem emlékszem, hogy ök is a lakásban lettek volna pedig ott voltak.Alsós sulis koromról szinte semmi emlék...kb. 12 éves koromtól vannak emlékeim.

Én sem tudok balesetről vagy ilyesmiről...viszont nagyon nehéz körülmények között nőttem fel, nélkülözés, ittas szülők, cirkusz, verekedés, szexuális zaklatás.


Én ezt gondolom, hogy ezeket blokkolja az agyam és ezekkel együtt a többi emléket is.Mondjuk én nem is akarok emlékezni...szerintem bele is rokkannék...

2018. júl. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Valami trauma, akár pszichés okok állnak a háttérben.
2018. júl. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sem emlékszem... :( Mentálisan sérült is vagyok...
2021. márc. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!