Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kell a szorongást kezelni?

Hogy kell a szorongást kezelni?

Figyelt kérdés
Nem akarok pszichiátriai gyógyszereket szedni elegem van belőle viszont ha abbahagyom visszajönnek a tünetek. Mit tehetnék a lelki egyensúlyom érdekében?
2018. júl. 17. 01:15
 1/4 anonim ***** válasza:
A legcélszerűbb az lenne, ha a szorongás kiinduló okát kezelnéd. Lehet gyógyszert szedni, zenéz hallgatni stb. de ezek egyike sem kezeli hatékonyan a dolgokat, csak a tüneteket. Mindenképp érzelmi síkon kellene megértened a szorongásaid lényegét és megérteni, nincs valós alapja a szorongásnak. Ehhez szükséges a legtöbb esetben, hogy valaki rámutasson ezekre neked.
2018. júl. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Pszichoterápiát ajánlom neked. Nem olcsó, de azt hiszem vannak intézmények, ahol ingyenesen is igénybe vehető. Kinezológus is célra vezető.

Az előttem szólóval értek egyet, fontos, hogy megértsd mi az alapja a szorongásodnak. A gyógyszerekkel csak azt éred el, hogy függő leszel.

Nekem 30 éves koromra lett ilyen problémám, mindent elnyomtam magamban ami addig velem történt és egyszerre tört rám minden, egy látszólag megoldható probléma váltotta ki. Folyamatos szorongás, egy-egy pánikroham. A környezetem nem ismert rám...én a határozott, magabiztos nő egyzser csak ilyenekkel küzdök.

Kinezólugásnál jártam 3x. 3x3 órát beszéltem, beszéltem minden sérelmemről, fájdalmamról és szép lassan, gyógyszer nélkül, önurammal, akarterővel, elmúltak a tüneteim.

Sokat olvastam a pszichoterápiáról, szerintem nagyon hasznos, de végül nekem nem volt rá szükségem.

Kívánom, hogy érezd magad jól!

2018. júl. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs keringési, és alacsony vércukorszint problémád akkor szépen fokozatosan kezdj el hideg vizes zuhanyokat venni.


Először elég, ha csak végtagra engeded a vizet. Lehet a hideget váltogatni a meleggel. Egy hónap alatt juss el 5 perc hideg-zuhanyig, de a fokozatosság fontos. Ez egy edzés az idegrendszernek, nem lehet sürgetni.


Tilos a levegőt kapkodni, koncentrálj arra, hogy megnyugszol a hideg alatt.


Pár hét után nyugodtabb leszel stresszes helyzetekben is.

2018. júl. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,nagyon kedvesek vagytok.Utolsó ez nagyon jó!
2018. júl. 19. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!