Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek a depressziót és...

Szerintetek a depressziót és a szorongást hogy lehetne hatékonyan kezelni?

Figyelt kérdés
Szerintetek nem lenne hasznosabb mondjuk egy olyan műszer ami az agyi aktivitást szabályozza és be is tudná azt élethosszan állítani? Lehet túl sci-fi, de hasznosabb lenne mint a mostani módszerek, mint az antidepresszáns meg a szorongásoldók és van akinél nem is használ sőt hosszútávú szedése károsodáshoz vezet. Arról nem is beszélve, hogy drogot akarnak behozni a piacra. Vagy szerintetek mi lenne a megoldás szorongásra, félelmekre, meg nem szűnő rossz hangulatra, fóbiákra?
2017. szept. 11. 01:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

NIncs onmagaban olyan orvosi kezeles ami ezt tokeletesen gyogyitana.

A helyzet az, hogy olvastam egy felmeresben, hogy a 21. szazat vezeto betegsege a depresszio lesz, szinte minden masodik, harmadik embert erinteni fog. Nos szep kis jovo ele nezunk.

Egyetlen ellenszere van. Te magad, a fenyes tudatod. Tudatos elet. Az hogy minden figyelmedet a pozitiv dolgokra iranyitod.

A masik pedig TESTMOZGAS.

Ennak az utobbinak a jelentoseget nagyon lebecsulik ujabban, pedig mindenre gyogyir. Ha mindenki hetente legalabb haromszor, napi egy orat intenziven mozogna, joval kevesebb depresszios ember lenne a vilagon.

2017. szept. 11. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
azert becsulik le, mert ez a "mozgas mindent megold" a legnagyobb kamuszoveg...szerinted en nem mozgok minden nap? de, es nem csak annyit, amig elmegyek a hutoig, megse birom lekuzdeni evek ota ezt a betegseget. es ezzel meg sokan igy vannak...
2017. szept. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%

Sajnos ezeket sosem lehet teljesen kikapcsolni,én nem hiszek benne.

Lehetnek jobb-rosszabb időszakok.


Az élet ilyen,tele van neházségekkel,ezek mind szorongást szülnek.Genetikából adódóan ki így,ki úgy tudja kezelni.


Egyszerűen amíg a világ ilyen kegyetlen és nyers,addig ne remélj semmi jót!

Igen,egyre több lesz az ilyen "beteg".

2017. szept. 11. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja,igen én is sportolok,az pontosan addig elég,amíg végzed.

Sőt nálam már idővel át ment az is szorongásba,hogy "ha kihagyok egy edzést mi lesz".


A szorongás leküzdésére egy jó orvosság van,jó sok pénz.

Ha pénzed van,mindened van.

Ha jól fizető állásod van,vagy nyersz a lottón:)


Minden szorongás és félelem a halálfélelemre vezethető vissza.

Amíg tudod,hogy addig tudsz enni,és befizetni a számlákat még holnap is bemész dolgozni,addig nem is nagyon szűnik meg ez.

Akinek tartaléka van,vagy tőkéje,az biztos nem mentálisan beteg.

2017. szept. 11. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Van tokem, penzem megis szorongok, minden aprosagon sirni tudnek... Nem torvenyszeru h ha sok penzed van akkor boldog vagy.
2017. szept. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Szeritem ha tudnák az orvosok, hogy a pajzsmirigy hogyan működik, és meg tudnának egyezni, hogy mi a normális pm hormon szint, és a szerint kezelnék, egy csomó betegséget el lehetne felejteni.

Szedetik az emberrel az antidepresszánst, a vérnyomáscsökkentőt, és még sorolhatnám, mikor a dolgok hátterében a pajzsmirigy áll sokszor.

2017. szept. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

1-es valaszolo vagyok


Azok akik azt irtatok, hogy a sport nem segit, kivancsi vagyok milyen allapotba kerulnetek belathato idon belul, ha a mozgast abbahagynatok. Most olvastam egy masik depresszioban szenvedo kerdezo kerdeset, aki 20 evesen mar ott tart, hogy az utcara sem megy ki mar evek ota... Mint latjatok a depresszionak meg a szorongasnak vannak joval melyebb fajtai is. Addig amig a sportot csinaljatok, legalabb nem kerultok meg melyebb szintre, mondjuk be a pszichiatriara.

A masik dolog. En nem mondtam hogy a sport onmgaban segit, olvassatok csak el. Azt irtam, hogy a legfontosabb a sajat tudatotok, mert a depresszio a ti fejetekben van, es azt soha nem lesz kepes senki kivulrol megszuntetni. Igen kemeny vilagot elunk, mint valaki irta itt elottem, csak azt sem szabad elfelejteni, hogy ez a vilag regen sem volt konnyebb vagy jobb. De a mai generacio problema megoldo kepessege nem olyan mar mint a regi emberke volt. Es szerintem ez a baj.

Nezzetek meg ezt az egyszeru peldat. Meg amikor en voltam fiatal gimnazista, (80-as evek) akkor is ha egy esszere fel kellett keszulni, akkor ott toltotted a napodat a konyvtarban lexikonokat bujva, amiket haza sem lehetett vinni. Nem igy volt mint most, rettentoen meg kellett dolgozni azert, hogy akkora mennyisegu informaciohoz jussunk, ami most pillanatok alatt egy kattintassal rank zudul. Es nem csak az iskolaval kapcsolatban volt ez, hanem minden massal is. Ha a kedvenc szamunkat akartuk a radiobol felvenni, akkor napokat kellett ra varni, es hogy bosszankodtunk mikor a musorvezeto belepofazott...Nem tolthettuk le csak ugy internetrol barmikor mint most. Es mikor vege lett kora nyaron az eper szezonnak, akkor eltelt egy ev, mert ujra ki kellett varni az eperszezont, hogy vegre epret ehessunk.

Nagyon sok peldat irhatnek meg, de a lenyeg az hogy a mai komputeres vilagban kiveszett az emberekbol a turelem. Hiszen most mar minden azonnal lehetseges, instant music, online szex, azonnali tanacsok akar itt a gyakorin, akkor meg honapokat vartal mig jott a valasszal a postas amit az ifjusagi magazin pzsichologusanak irtal. Egyszeruen elveszett a turelem, amivel kivarnank hogy a dolgok a maguk meneteben jobbra forduljanak, vagy hogy a munkan gyumolcse beerjen. Egyebkent egyszeruen az is okozza a depressziot, hogy mivel ilyen konnyen elerheto minden, kiveszett az emberekbol a motivacio, illetve a tobbseg nem akar a komfortzonabol kilepni, a dolgokert megkuzdeni.

De egy biztos. Nem lesz gyogyszer ami ezt megoldja, csak es kizarolag onerobol, koncentracioval, erofeszitesel lehetseges, mert nem lehet ezt sem egy kattintassal megoldani, amihez sajnos a mai generacio nagyon hozza van szokva.

Mindenkinek jobbulast kivanok!

2017. szept. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Persze,ha pénzed van,akkor sem vagy 100% biztonságban,de szerintem sokat javít az állapoton.


Most az én családom is kicsit anyagilag jobb helyzetbe került,és érzem magamon,hogy én is nyugodtabb vagyok valamivel.

Persze ettől még lehetnek konfliktusok.Így 100% feszükltségmentesség soha nem lesz,csak ha teljesen független leszek mindenkitől.

2017. szept. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Először is meg kell találni a szorongás okát és utána szép lassan megváltoztatni azt, ami a problémát okozza. Csináld azt, ami kikapcsol, ami megnyugtat.
2017. szept. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egy szoc fóbiát hogy küzdesz le? Tán úgy hogy beleerölteted magad a közösségi életbe?
2017. szept. 11. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!