Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon elmenjek magántanulónak?

Vajon elmenjek magántanulónak?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz.

Az lenne az alapvető problémám, hogy pánikrohamaim vannak, alvászavarom, és a vérnyomásom is magas. Voltam pszichológusnál, és szerinte előfordulhat, hogy mind a kettő az iskola miatti szorongásom miatt lehet. Lehet benne valami, ugyanis nyárra a magas vérnyomásom, alvási problémáim, és a pánikrohamaim is nyomtalanul eltűntek. Szerintetek?

16/F



2018. júl. 18. 01:55
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

És mit gondolsz, ha most bezárod magad a szobádba, akkor hogyan fogsz beilleszkedni a munkahelyeden? Vagy oda se mész be ha valami nyomaszt? Ne legyél ilyen gyerekes. Nehéz ezt leküzdeni, de 16 évesen épp itt az ideje, mert mikor, ha nem most? Mi nyomaszt pontosan? A tanárok? A diákok? Mindkettő?

A problémáidat nem fogja megoldani, ha elmenekülsz.

2018. júl. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak annyiban értek egyet az elsővel, hogy tudni kell pontosan, hogy mi okozza a szorongást.

Ha egy tanár, akkor osztályváltás lehet a megoldás.

Ha több tanár, akkor iskolaváltás.

Ha gyerek(ek), akkor a helyzettől függően lehet lépni.

Ha teljesítményszorongás, akkor pszichológus gyönyörűen tudja rendezni terápiával.


Tehát közel sem biztos, hogy beilleszkedési probléma (amit egyébként szintén lehet kezelni, javítani). És egy munkahelynél is ugyanez van már manapság: ha nagyon rossz, és nem lehet megoldani a problémákat, akkor tovább lehet (és tovább is kell) lépni.

2018. júl. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább járj pszichoterápiára.
2018. júl. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És a pszichológus csak ennyit tudott hozzátenni?? Marha jó. És a pszichológus szerint mi a megoldás? Nagyokos diplomás.

Nagyon megértelek. Hasonló problémával küzdöttem. Nagyon fontos a pszichoterápia de lehet, hogy tényleg váltani kéne sulit, ha nagyon kellemetlen a helyzet. Szorongásra, pánikra, alvászavarra javaslom a Bach-virágterápiás cseppeket, a jógát és naponta 30 perc mozgást. Sokat segítenek.

2018. júl. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Én is psziches problemak miatt lettem magantanulo.Nem birtam ki az osztalyomat depresszios voltam es panik rohamaim voltak naponta.Most jon a duma hogy ezzel nincs semmi megoldva,nem szocializalodom rendesen,elfutok a gondok elol stb de ez NEM IGAZ!

Azota teljesen jol vagyok megszuntek a rohamaim visszatert az eletkedvem javultak a jegyeim eljarok sportolni uj embereket ismerek meg szoval nekem megoldas volt.

2018. aug. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!