Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet kezdeni egy súlyos...

Mit lehet kezdeni egy súlyos kezeletlen skizofrén személlyel?

Figyelt kérdés

Egy családtagról lenne szó. Középkorú férfi viszonylag erős testalkattal megáldva.


Én vagyok az egyetlen aki segíthet valahogy rajta, de nem a személyes jelenlétemmel.


Lehet bármit csinálni vele a szándékán kívül? Van az országban olyan intézmény, ahol nem kell a páciens beleeggyezése a kezeléséhez?


Mert persze tisztelem én a szabad akaratot, de úgy gondolom hogy esetleg jobb helye lenne egy inzézetben ahol ételt kap stb. mint hajléktalanként. (Vagy ha csinál valamit, akkor ugye börtön)


Vagy jobb hely a börtön egy skizofrénnek, mint a pszichiátria? (Nem ironikusan kérdezem)


2018. júl. 18. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem zárják börtönbe a skizokat,kényszerkezelik. Amíg nem veszélyes nem tudsz mit tenni. Esetleg családsegítőtől tudsz segítséget kérni.
2018. júl. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mentőt hívni,kórházi kezelés.

Súlyosabb esetbe gondnokság alá rakatni (és intézet).

De ha normális pszihiátert fognak ki,jelezni felé a rendszertelen gyógyszerszedést.Vérvétel.

Illetve depó injekció(2hetente,havonta)

2018. júl. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy lehessen az akarata ellen cselekedni, gondnokság alá (ráadásul leginkább kizáró alá!) kellene vetetni.

Részegen valamilyen kórház, pszichiátria jöhet szóba

2018. júl. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Beszéltem a pszichiáterekkel, de azt mondták, hogy csak akkor tudnak valamit csinálni, ha önszántából, és mindenféle ellenállás nélkül kéri a kezelést (Az ő esetében az injekciót )


Vagy a másik, ha bűncselekményt követ el, és a törvények kötelezik az együttműködésre, de azt is csak egy viszonylag rövid, meghatározott időre. Persze ez függ attól, hogy mit követ el. Nyilván egy emberölésnél szigorúbban veszik a dolgokat.


Tehát hivatalosan nem lehet mit csinálni.

2018. júl. 18. 11:40
 5/7 A kérdező kommentje:
Elég sok telefonszámot felhívtam már de igazából mindenhonnan levakartak.
2018. júl. 18. 11:42
 6/7 A kérdező kommentje:

A gondnokság alá vétellel az a helyzet, hogy az csak ilyen jogi dolog. Attól ő még ugyanúgy egy szabad ember, aki azt csinál amit akar, ugyanúgy bűncselekményt kell elkövetnie, hogy valaki bármire is kényszerítse. És amég ez nem áll fent addig úgy gondolom hogy ugyanúgy tehetetlenség van, mert attól , hogy valakinek a gyámja valaki attól még nem tartozik a tulajdonába, ugyanúgy nem csinálhat vele meg bármit.


Azt gondolom hogy ez lehetetlen helyzet. Nem lehet "megmenteni önmagától" mivel az akit meg akarok "menteni" az már valószínűleg nincs is. Az ő szemszögéből végül is minden segítő tett ártó. Ez a skizofrénia rosszabb dolog mint a halál. (Mert az ugye tiszta, logikus dolog) De egy skizofrénnél ugyanígy tragédia történt, csak halál nélkül.

2018. júl. 18. 12:00
 7/7 anonim ***** válasza:

De a kijelölt gondnok nem elfogult.

Elvileg már nincs "benttartásos intézet" .

Hát akad.

Kimondottan pszihiátriai betegekkel foglalkozó intézmények,ahol igen is korlátozzák őket,rövidebb-hosszabb ideig.

Ez akár éveket jelenthet.

2018. júl. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!