Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén leszek? Van okom félni?

Skizofrén leszek? Van okom félni?

Figyelt kérdés
3 évvel ezelőtt kezdődött hogy elkezdtem irreális dolgokon agyalni pl hogy mivan ha nem létezik a világ vagy egyáltalán miért létezik mivan a halál után van e isten stbstb nagyon durván beleastam magam ezekbe a témákba és nem egyszer már majdnem pánik rohamot kaptam úgy féltem ezektől a gondolatoktol,rendesen úgy erzetem hogy kezdek megőrülni, jártam akkor orvosnál és azt mondta ezek kényszergondolatok. Tartott ez kb fél évig azután elmúlt magától meg persze pszichológus segítségével. és semmi bajom nem volt el voltam foglalva más dolgokkal időm se lett volna ilyeneken agyalni.De most megint túl sok volt a szabadidőm és megint jöttek a gondolatok,hogy mivan ha halucinalom csak a világot vagy mivan ha őrült vagyok csak nem tudok róla, és ezek a gondolatok ha felbukkannak elkezdek szorongani tőlük de nagyon erősen.Mar kezdtem jobban lenni, mikor találtam cikkeket a skizofréniarol és elkezdtem olvasgatni róla és bepanikoltam teljesen hogy az leszek.Nem halucinalok,nem hallok hangokat.De ezek a kényszergondolataim annyira irreálisak hogy nagyon félek hogy nem vagyok normális és most kezdődik a skizofrénia, olvastam hogy sok embernél így kezdődik hogy rossz hangulat, levertség stb. Rettentően félek ettől hogy az leszek, szerintetek van rá esély?? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2018. jún. 30. 01:42
1 2
 1/11 hosszúhajú ***** válasza:
100%
pont hogy egyáltalán nem vagy az! egy skizofrén nem gondolkodik, hogy hu, én azt hiszem skizofrén vagyok, dokihoz kéne menni... ellenkezőleg. ő pont hogy tagadja, agyilag nem tiszta hiszen pszichotikus. te tippppikus kényszerbeteg vagy! pontosan olyan , mint én - és nekem is diagnózisom van róla . ugyanolyan monomániád van mint nekem és minden kényszeresnek jól bekattansz a saját hülyeségedtől és azon parázol. egy skizo nem parázik azon hogy az e. te, mert van agyad ezért fel is ismered hogy mit teszel, csak nem tudod minek nevezd. egy skizo nem ismeri fel így magát, ennyire nem látja jól a dolgokat.- azért skizo. (is) annyira de annyira biztos vagyok benne, hogy kényszeres vagy hogy ezer százalék. és írok még valamit, a két dolog olyan egyezést képes mutatni, hogy barátnőm fiára azt hitték skizo, de aztán észrevették, hogy tök tisztában van mindennel, tök normális az esze, stb, teljesen jól lát mindent- pont úgy mint te - és rájöttek hogy kényszerbeteg. a folyamatos kezelés, illetve gyógyszer hiánya képes jól visszarántani a betegségbe - ehhez nem elég egy pici kezelés--- azt kész. ez a félelem, mi van ha... mi lesz ha ... anyám, ezt csinálom 20 éve..pontosan így néz ki a kényszerbetegség. lefogadom hogy emellett még marha határozatlan is vagy, és ha véletlenül sikerül döntened valamiben, akkor még saját magadat is megkérdőjelezed... - de biztos? ...
2018. jún. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen,de pont amiatt mert érzem hogy,nem normális amiken parazok félek attól hogy skizo vagyok,vagy kialakulóban van.Nagyon félek ettől,rendesen megbénít ez a félelem hogy mivan ha elkap az elmebaj.
2018. jún. 30. 11:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Vannak rituáléid? Ilyen esetben az gyakori..
2018. jún. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nincsenek,csak a gondolatok.Annyira raparaztam erre hogy csináltam is egy tesztet hogy skizo vagyok e de azt hozta ki hogy nem,De nem tudom kiverni a fejemből,hogy mivan ha az leszek.
2018. jún. 30. 13:08
 5/11 Miss Endzsi ***** válasza:
100%

Ugyanez van velem. Ha elfogadod a halál meglétét, sokkal jobb lesz. Nekem ez segített csak, hogy elfogadjam a dolgokat úgy, ahogy vannak. Most már sokkal pozitívabb vagyok. Mellékesen én kiskoromban is kényszeres voltam, pl.: Csak akkor kapcsolgattam le a villanyt, ha háromszor le-fel kapcsoltam. Meg kellett simogatnom a csapot háromszor, háromszor kellett kezet mosnom, imádkoznom is kellett minden este, különben meg fogok halni, meg ilyenek.

21/L

2018. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de nekem már nem a halál meg stb okoz félelmet.Hanem konkrétan belegondolok hogy milyen irreálisak voltak a kényszer gondolatok és félek hogy befogok kattanni.Megekrdezek mindenképp egy orvost is hogy ez lehetséges e.:(
2018. jún. 30. 14:19
 7/11 hosszúhajú ***** válasza:

3. - van akinek egyáltalán nincs rituális kényszere,mert a kényszereknek két csoportja van, az egyik a fizikai úgymond, amikor valamit teszel tenned kell


és a gondolati amiben minden csak az agyadban él, félelmek, mi van ha.... szóval ha egyik nincs attól az még ugyanúgy kényszer.


kérdező - ha tudodo azt hogy nem normális amit csinálsz, akkor normális vagy. aki tök nem normálisan viselkedik, és eszébe se jut hogy nem normális amit csinál, annak már baj van a realitásérzékével - na pont ilyenek a skizok. addig örülj, ameddig tudod hogy nem normális dolgaid vannak, mert ameddig ilyen tiszta a tudatod, addig tuti nem őrültél meg. inkább akkor ijedj meg, ha azt érzed hogy teljesen normális dolgokat csinálsz, semmi baj vele, mééér ne, mindenki ilyen, így kell csinálni.... na akkor gond van. a tiszta tudat az első jele, az értelem annak hogy nincs baj. ha valakinek nem tiszta a tudatállapota, az.... a kényszerbetegek tudják azt hogy hülyeséget gondolnak én is. pont ezért nem vagyok kattant mert szét tudom választani a dolgokat, tudom mi a reális és mi nem az. attól pedig nem leszel skizo hogy sokat gondolsz rá - mert az két külön dolog, még agyi szinten is. szóval ha az lenne egy idő után... 26 éve vagyok kényszerbeteg, ennyi erővel már rég skizo lennék..

2018. jún. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor miért félek ennyire attól hogy az leszek?Biztos ami biztos megkérdezek egy orvost,mert ha már az lennék legalább derüljön ki időben vagy nem tudom :(
2018. jún. 30. 15:56
 9/11 A kérdező kommentje:
Meg az a baj mintha így direkt paraztatnam magam,olvasgatom folyamatosan a témát meg bekepzelem a tüneteket.
2018. jún. 30. 16:00
 10/11 hosszúhajú ***** válasza:
pont azért vagy kényszerbeteg, mert állandóan ugyanattól a dologtól félsz és nem bírsz leállni. a kényszerbetegség egy paranoiás rögeszme. szerintem ne a skizofréniát tanulmányozd, hanem keress rá a kényszerbetegségre. és azon belül is ne a gyakorlati kényszerességekre, hanem amit a gondolatokkal kapcsolatban ír - magadra fogsz ismerni. azt kérdezed hogy de akkor miért félsz? hát pont ezért - ezt nevezik kényszerbetegségnek - beteges félelem egy bizonyos dologtól. barátnőm állandóan attól félt hogy fertőzést fog kapni, és nem mert hozzáérni semmi idegen dologhoz, másik barátnőm attól félt, hogy megszállta az ördög, én attól hogy bántani fogom magam. és bár mind mástól a közös az hogy nem bííííírunk leállni. már megint ott a gondolat és megint és megint... és a folytonos félelem. egész nyugodtan menj el dokihoz, mert bármiben fogadnék annyira tipikus kényszeres jegyeid vannak. tudom most mit mondasz belül: de biztos? de nem, nem hiszem,. mert nem biztos. de miért nem hiszem el? mert nem biztos. de biztos hogy nem biztos?....
2018. júl. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!