Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hangokat hallok?

Hangokat hallok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Folyton hangokat hallok, de amikor lefekszek és még nyitva vannak a szemeim akkor fokozódik a hangok ereje. Általában egy mély férfi hang szokott gúnyolódó hangnemben kritizálni.

Amikor a múltkor kimentem vízért, akkor a falon láttam, mintha kígyók másztak volna rajta, de amikor megráztam a fejemet, eltűntek...

Aki tud az segítsen! Köszönöm.

17/F


2018. júl. 18. 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ezzel a problémával mindenképpen pszichiáter szakorvost érdemes felkeresni, a háziorvosod tud adni beutalót. Mindenképpen gyógyszeres kezelésre lesz szükség. Ez gyakorlatilag skizofrénia.
2018. júl. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azért az nem olyan egyszerű, a skizofrénnek nincs betegségtudata, és meg se fordul a fejében, hogy a hangok nem valóban szólnak. Lehet, hogy csak stressz, de mindenképpen pszichiáterhez kell menni. Nem feszült, teljesítménykényszeres, önbizalomhiányos az életed?
2018. júl. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nem kamu, akkor sem skizofrénia, mivel azok tök normálisnak veszik a hallucinációikat, nemcsak fel sem merül bennük, hogy valami nem stimmel, hanem elutasítanak minden olyan felvetést is, ami a tapasztalataik ellen irányul.


Lehet, hogy álmodtál, csak az agyadban zavar van, ezért ébren is voltál mellette, pl. narkolepsziásoknál ez nem ritka.

2018. júl. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Akkor tettem föl magamban ezt az egész kérdést, amikor másoknak elmeséltem, hogy miket hallottam és jelen pillanat is miket hallok, mire ők csak kérdőn néztek rám, és otthagytak.

Először szuperképességre gondoltam, azután kezdtem benne gyanakodni, amikor meghallottam a gúnyolódó hangokat. Vagy ezek a gonosz hangok, amik ellen a jók harcolnak? Szerintem igen. Nem gondolom, hogy kéne terápiás segítség, hiszen makkegészséges vagyok. Csak vannak képességeim, amelyek másoknak nincsenek.

2018. júl. 18. 13:00
 5/12 anonim ***** válasza:
Nemlétező hangok hallását nem nevezném képességnek. Nem kéne orvosi segítség, ha nem zavarna téged. De zavar, nem véletlenül tetted fel a kérdést itt azzal a zárással, hogy Aki tud, az segítsen! Ez semmiképpen sem normális jelenség, tehát ki kell deríteni az okát. Rosszabbodhat is. Ha kapsz egy diagnózist, az nem azt jelenti, hogy köteles vagy beleegyezni a kezelésbe, ez a te döntésed. De a helyzetet mindenképpen fel kell tárni, szervi baj is lehet, még daganat is.
2018. júl. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia!telepatia utjan kepesek emberek fejedben beszelni.vagy ha megszallott vagy akkor az beszel a fejedben.
2018. júl. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6 vagyok.

Soha ne kezdj el beszelni vele!

2018. júl. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy skizofrén:d

Viszont szuper-erővel rendelkező egyén sem.

Régebben (jó régebben) az ilyen hanghalló emberkéket tisztelték és valóban valami "híd"-nak tekintették őket két világ között.

Ma már viszont tele tömik őket gyógyszerrel aztán,legyen aminek lennie kell,még több gyógyszer.

Egy jó tipp: Próbáld ezeket a hangokat értelmezni,mármint ne szóról-szóra,hanem kapcsold hozzá a múltadhoz vagy a jelenlévő történéseket kösd össze a "hang" által generált tudattalan üzenettel.

3 évig hallottam fél tucat különböző hangot a fejemen belül,azt' már tök jól vagyok ahhoz képest hogy nagyjából akkor kezdődött mint neked:d

Olvasgass,írj amit akarsz. Azok is segítenek.

2018. júl. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Skizofrénia is lehet, ha volt a családba ilyen akkor megvan rá a hajlamod. Szerintem irány a szakorvos. Ha az van amit mondtam és nem kezeled akkor csak súlyosbodni fog. Akkor nincs betegségtudata az embernek ha már nagyon előrehaladott állapotban van. Gyógyszerekkel jól kordában lehet tartani, normális életet élhetsz.
2018. júl. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez kell menned. Vannak bizonyos módszerek, illetve gyógyszerek, amelyek képesek elmulasztani a hangokat. Gondolom, a szüleiddel élsz. Feltétlenül szólj nekik, tudni fogják, mi a teendő. Bennem már az felkelti a szkizofrénia gyanúját, hogy szuperképességek véled ezeket. Te vélhetően egészségesnek érzed magad, de ettől függetlenül szükség lehet kezelésre. Ha szertnél, írj privát üzenetet, volt, hogy én is hallottam hangokat. 22/L
2018. júl. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!