Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline szemelyisegzavarban...

Borderline szemelyisegzavarban szenvedők tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz állapotban vagyok és most jöttem ki a kórházból. De nem javultam sőt... Viszont muszáj elkezdenem dolgozni, lakást keresni, terápiába járnom de semmi pénzem. Állandóan öngyilkosságon jár a fejem. Sirogorcseim vannak mert nem látok kiutat. Már 6-szor voltam kórházban az elmúlt 3 évben. Segítsen valaki, aki ilyennel küzd és el tudná mondani mit kezdjek a krizissel, hogyan tudnék dolgozni újra, nem akarom hogy 23 évesen leszazalekoljanak. Nagyon szégyenlem magam hova sullyedtem meg akkor is ha ez a betegség miatt van. Nem tudom elfogadni, hogy ilyen kibirhatatlan szemelyisegem van. HELP!


23/L



2018. júl. 19. 00:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem szégyenletes dolog! Viszont, nem tartom jó ötletnek a munkát. Volt munkatársam, aki ilyen problémával küzdött. Két hónapig dolgozott....
2018. júl. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs ki támogasson anyagilag... Érzem hogy nem bírok dolgozni, de akkor hogy tarstam fent magam? Szazalekoltassam le magam 23 évesen?
2018. júl. 19. 12:07
 3/6 anonim ***** válasza:

A munka nemesít. Munka közben senkit sem érdekelnek a személyes ügyeid. A munkatársaiddal, ha vannak, nem kell feltétlenül haverkodnod, közeli kapcsolatba kerülnöd velük, hiszen nincs erre idő. Így aztán nem kezdesz el ragaszkodni hozzájuk, magasztalni és gyűlölni őket egyszerre. A munkahelyeden akkor mondasz fel, amikor akarsz, nem úgy, mint a családodban vagy az iskolában régebben.


BPD esetén a munka egyetlen hátulütője az lehet, hogy meg akarod mutatni, hogy te mennyire jól, mindenkinél jobban teljesítesz, aztán beledöglesz vagy fizikailag a sok túlórába, vagy lelkileg, mert hiába csinálod, nem kapsz elegendő elismerést. Szóval csak magad miatt csináld, annyit, amennyit feltétlenül muszáj/még jólesik.


Egy ideig fura lesz az új környezet, de aztán szerintem átlendülsz a holtponton és kapsz az új állásodtól egy nagy adag önbizalmat.


Nálam is borderline-t diagnosztizáltak évekkel ezelőtt, de rajtam az elfoglaltság csak segített. Volt szintén BPD-s főnököm, az elég viharos kapcsolat volt, de jó ideje, 3 éve egy másik helyen vagyok. Néha megcsömörlök, úgy érzem, de egy kis pihenés után helyre kerülnek a dolgok.


Amit meg kellett tanulnom:


- nem szabad mások helyett dolgozni és puffogni emiatt

- nem szabad mindenért felelősséget vállalnod

- nem szabad haragudnod magadra, ha hibázol, mert csak az nem hibázik, aki nem dolgozik

- ami jár, az jár (anyagiak)

2018. júl. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én már 6szor voltam kórházban, most jöttem ki 3 napja a kórházból, öngyilkossági keszteteseket érzek, úgy látszik nekem sulyosabb a bajom. Mindenki elmondja hogy neki mi segített... Nekem ezek nem segítenek. A gyogyszertol sem érzek semmit... Már vagy 10 félét kipróbáltam. Elegem van. Más miért lesz jobban és én miért nem? Ez nrm normális. Vagy akkor lehet más bajom van, cagy súlyosabb és nem veszik észre.
2018. júl. 19. 23:23
 5/6 A kérdező kommentje:
*vagy súlyosabb
2018. júl. 19. 23:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Most nem látsz tovább az orrodnál, kell egy megfelelő terapeuta. Nem muszáj magánt, jó szakemberek vannak a tb-s helyeken is sokszor. Csak van-e TB-d, ha nem dolgozol..? Vehetsz fel munkanélküli segélyt, egyszer egy éven keresztül biztosítja az állam az EÜ. biztosításodat. Addig próbálj meg keresni valami melót.
2018. júl. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!