Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A tesóm borderline személyiség...

A tesóm borderline személyiségzavarban szenved papírja van róla. Hogyan kezeljem a idegrohamait?

Figyelt kérdés

Jelenleg huszonhárom éves a testvérem. Borderline személyiségzavar van és depressziós, szorongásos tünetei. Nem tudom pontosan milyen gyógyszereket szed de ha ez fontos leírhatom. Már gyerekként se volt az a szófogadó rendes srác. Mindig hazudozott, verekedett és veszekedett a körülötte élőkkel. Nem tudott sohasem megnyugodni, mindig balhézott. Kamaszként kezdődtek a súlyos pszichés bajai. Középiskolás volt amikor testi tünetei lettek. Légszomjai voltak, sokszor mentőt kellett hívni hozzá mert azt hitte meg fog halni. Aztán később mindig kiderült hogy idegi alapon voltak a tünetei.


Aztán a helyzet csak súlyosbodott folyton veszekedett a tanáraival és barátaival. A gond most az hogy fél éve lakik velem és szüleinkkel és a viselkedése valami extrém szélsőséges. Régen a barátnőjével lakott aki fél éve búcsút mondott tetsvéremnek ruháival együtt dobta ki a házából. Nem volt hova mennie egy hozzánk költözött.


De olyan dolgai vannak hogy azon minden normális ember csak a fejét fogná. Most vasárnap történt például az hogy én és szüleim reggel a nappaliban egy kicsit hangosabban beszélgettünk és ment a tv is. Erre reggel 10! órakor a testvérem berobog a nappaliba és elkezdett üvöltözni hogy őt miért nem lehet hagyni aludni, a f@ száért kellett hazajönnie ilyen emberek közé akik nem hagyják pihenni. Munkába nem jár de elmondása szerint a gyógyszerek amiket szed tompítják így többet kell aludnia.

Erre ment az ajtócsapkodás, üvöltözött sorban összeveszett a család minden tagjával és egész délután ra meg volt a program.


Nemrégen pedig depressziós lett és ágynak esett. Csak zabálni és fürödni kelt fel az ágyból több napon keresztül. Anyám mondta hogy vigyem el a barátaimmal szórakozni hátha jobban lesz tőle (neki nincsenek barátai ha vannak azok olyanok hogy csak panaszkodnak rá és elhordják mindennek) na elmentünk kocsmába és teljesen jól ment minden barátaim el voltak ájulva milyen rendes öcsém van. Aztán amikor másodszor mentünk discoba elhívtam megint. Örültem hogy végre jól érzi magát köztünk. Ekkor azonban valami kattant benne és annyit ivott ami három embernek is sok lenne. Disco előtt 1 perc alatt megivott egy deciliter vodkát és még rengeteg sört de úgy hogy simán szedte a gyógyszerét azt mondta nem tudta akkor hogy este programja lesz. Discoban pedig mindenkivel összeveszett. Biztonsági őr szólt hogy menjek oda hozzá mert a disco előtti lépcsőn fekszik. Hát persze hogy összehányta magát. Hajnal háromkor hívtuk egyik barátom szülőjét és kocsival hazahoztuk. El lett cseszve a buli.


Na de ha ezek nem elegek akkor még olyan dolgai vannak hogy a szobájában cigarettázik, vodkás üvegek vannak a szekrényében, a szobája mint egy disznóól. Apám takarítja ki mindig. Egy fűszálat nem tesz keresztbe napokon át csak fekszik, eszik és nézi a tv-t. Jövök haza munkából elkezdi hogy unatkozik. Na ilyenkor felmegy bennem a pumpa.


Folyamatosan tapad rám. Átjön a szobámba azért hogy nézzen engem, anyámnak a kezét szorongatja amíg ő tv-t néz. Olyan mint egy három éves körülbelül. Mindig a kedvében jár mindenki, folyton olyan étel van amit ő szeret, mosnak rá, vasalnak rá, takarítanak rá szüleim. Nem keres munkát, nem dolgozik csak vegetál de a pénzét követeli. Követelőző nagyon mellesleg ha valami nem tetszik neki már üvölt és jön a hisztéria. Folyton drámázik, bolhából elefántot csinál. Sürgősségire rohangál mert szívszúrása van vagy nem kap levegőt persze mindig kiderül semmi baja felírnak neki nyugtatót és haza is küldik.


Még hosszan sorolhatnám de katasztrofális vele lakni. És még amikor mondja hogy én miért utálom őt, meg látja a szemembe a gyűlöletet na ezekkel nem tudok mit kezdeni. Olyanokkal vádol hogy örülnék neki ha ő már nem élne és ezek nekem nagyon fájnak.

Érzelmileg nagyon zsarol. Például ha nem adok neki pénzt akkor azt mondja hogy miért nem szeretem annyira hogy adjak neki annyit hogy legaláb emberhez méltón tudjon élni??!!


Na a kérdésem az hogy mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel? A testvérünket nem mi választjuk így ezért vagyok gondban. Beszéljek az orvosával vagy mi legyen? Nektek van tapasztalatotok ilyen karakterű emberekkel kapcsolatosan?



2014. júl. 22. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Nem olvastam el amit írtál, csak az elejét.

Ha van papír a testvéred betegségéről, akkor beszéljetek az orvosával. Ő mindent elmond, hogy hogyan kezeljétek a viselkedését, mire figyeljetek, mikor kell orvoshoz vinni etc.

2014. júl. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt eddig is tudtuk :) De azért köszönöm a válaszodat
2014. júl. 22. 21:38
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Nos, nem lesz szép,amit mondani fogok, de sajnos ki kell tenni a szűrét a házból. Ha nyavalyog, akkor tartsa el magát.Ott van az albérlet.
2014. júl. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagy kár volt ezt a kérdést ide kiraknod, mert majd jön a sok nagy okos, mint az utolsó is...


El mondom mit kell tennetek : türelemmel lenni. Türelem, türelem, türelem, megértés, türelem, meg még egy kis megértés. Ennyi.


A testvéred beteg. Ezt nyilván te is tudod. Veszekedésekkel, verbális bántalmazással a helyzet csak súlyosbodni fog. Úgy kell hozzá állni, ahogy azt szeretnétek, hogy ő állna hozzátok. Szépen kell vele beszélni, stb. Egy idő után észre fogja venni magát

2015. márc. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Egy hozzám közelálló személy is hasonló személyiségzavarban szenved. Ezek a "betegségek" kezelhetőek, de nem gyógyíthatóak. (sajnos). Ahhoz, hogy kezelni tudjuk őket, rengeteg türelem kell, mint azt ay előző válaszoló is írta. Sajnos tapasztalatból mondom, hogy a saját idegeidet is rá kell áldoznod. Szerintem rátett nekgpg az is, hogy a barátnője elhagyta. Nagyban ezért is gondolja azt, persze igazságtalanul, hogy őt mindenki utálja, neki semmi nem jön össze, most csak tippelek: te vagy a kedvenc.... stb. holott ez nem így van. Nehéz kezelni ezeket a dolgokat, mert közben téged rengeteg sérelem ér, de mindig lebegjen a szemed előtt, hogy beteg, és nézd el neki. Az viszont nagyon fontos, hogy ne éreztesd vele, hogy ő beteg, mert az nem szeretik, sőt fel is használhatják akár. Kommunikáljatok vele toöbbet, még ha flegmán válaszol akkor is. Úgy kell alakítani a dolgokat ahogy ő akarja, és ha látja, hogy megértik őt akkor elindul jó irányba, csak rengeteg segítségre, támogatásra van szüksége. Azt még megkérdezném h nem gond, hogy miért kell gyógyszert szednie? és milyen gyógyszert szed? Régóta szedi? Írhatsz privátba is ha itt ndm szeretnéd, nagyon szívesen válaszolok.
2015. máj. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!