Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha anyum nem hiszi...

Mit tegyek ha anyum nem hiszi el hogy bajom van?

Figyelt kérdés

[18 vagyok]

5 éve próbálom elmondani neki, hogy teljesen nincs önbizalmam, folyton ürességet érzek legbelül ami az elmúlt évek alatt már fizikailag fáj, folyton sírhatnékom van, nagy eséllyel depressziós vagyok. Egész nap fáradt, erőtlen és lehangolt vagyok. Folyton aludni akarok (számomra egy menedék a hétköznapokból) ami persze számára lustaság. Régen próbálkoztam öngyilkossággal is de az életösztön és a barátok gondolata erősebb volt (nem vagyok rá amúgy büszke). Viszont anyumat teljesen nem érdekli. Ő csak úgy van vele hogy 'hagyjam a hülyeséget' meg hogy 'jaj mi bajom lehetne nekik több van'. Régen azt mondogatta mindig hogy 'majd kinövöd', úgy gondolta, hogy kamaszkori gondok. Apumnak mikor mondtam régen csak leb*szott hogy másnak ezerszer nagyobb gondja is van. Lehet volt anno köze a kamaszkornak hozzá, de a legtöbb problémámat a folytonos hibáztatások, csúfolások, családi problémák okozták.

Pár éve voltam pszichiáternél is. Az orvos úgy vélte semmi gondom mert "normálisan társalogtam vele,megnyíltam és mosolyogtam is". Na azóta jobban szét vagyok csúszva, és az összes tünetem felerősödött. Maximum annyi hogy nem akarok öngyilkos lenni, bármennyire is suttogja belül az a hang hogy senkinek se hiányoznék és egy két lábon járó nyomorék sz*rkupac vagyok.


Mit tegyek hogy elhiggye nekem anya hogy teljesen le vagyok épülve? Vagy hogy legalább egy kicsit empatikusabb legyen.



2018. júl. 19. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam is ez volt a helyzet. Aztán elmentünk pszichológushoz, és kicsit már megértőbb.

Figyelj, szerintem hagyd rá. Keress fel egyedül egy pszichológust (anno én is így tettem) és őszintén beszélj vele.

2018. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Lehet az lesz..
2018. júl. 19. 10:23
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Aki nincs benne, nem tudja, milyen depressziósnak lenni. Biztosan anyukád sem élt még át ilyet. Az én anyám is ilyen velem... Most szorongásos gondjaim vannak, régen depressziós voltam, iszonyúam szenvedtem, meg akartam halni, azt éreztem, nincs kiút. Akárhányszor próbáltam beszélni vele erről, lekiabált. Aztán rájöttem, hogy nem rám mérges, hanem frusztrációt okoz neki, hogy ilyen állapotba kerültem. Azért reagálnak így, mert nem tudnak mit kezdeni a helyzettel, rossz nekik, hogy nem tudnak segíteni, ezért a szőnyeg alá söprik a problémát, hogy ne kelljen arról tudomást benniük, hogy a gyereküknek baja van. Ez egy elhárító mechanizmus.

Kérlek, hidd el, hogy érdemes élni. Tudom, most nem hiszed, de a szüleid problémája az, hogy nem vesznek tudomást a dologról, és ezzel nekik van dolguk. Nekik kell szembenézni azzal, hogy az ő gyerekük is lehet mentálisan beteg. Ezt egy szülőnek nehéz elfogadnia. Én megmondtam anyámnak, hogy attól, hogy nem hiszi, hogy létezik depresszió, attól még igenis létezik, és én pedig nem hobbiból vagyok folyton levert. Az, aki nem tudja, hogy ez egy betegség, az egyszerűen tudatlan és kész. Lehet, hogy nem is kell velük megértetned. Javaslom, hogy menj el ismét pszichiáterhez, és a pszichoterápiát is ajánlom. Sok erőt kívánok! 22/L

2018. júl. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!