Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mi lehet a probléma?

Szerintetek mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem is tudom, hogy kezdjem...

Azt vettem észre magamon, hogy egyes időszakokban teljesen fel vagyok villanyozva, tele vagyok lelkesedéssel, önbizalommal. Úgy érzem mindig én vagyok a középpontban, csak úgy folyik belőlem a szó, mint a csapból, gyakran viccelődök, szórakoztatom a többieket. Ilyenkor tele vagyok tervekkel, mindenhez optimistán állok hozzá. Az önbizalmam, a magabiztosságom az egekben van. Minden embert meg akarok ismerni, habár legtöbbször már a nevüket is egyből elfelejtem. Úgy érzem az élet tele van lehetőségekkel.

Aztán ezt felváltja egy olyan időszak amikor elmegy minden életkedvem. Az életet borúsnak, kilátástalannak látom. Amilyen optimista vagyok máskor annyira pesszimista vagyok ilyenkor. Semmiben sem lelem örömöm. Bármibe belekezdek ilyenkor egyszerűen nem tud lekötni. Néha azon kapom magam, hogy már 10 perce körbe-körbe sétálok a szobámban mert nem tudom magam lefoglalni. Semmi önbizalmam sincs ilyenkor. Az emberek unszimpatikusak, van olyan hogy pl. egy családtag szimpla látványa már feldühít. Ha valaki hozzámszól lehető leghamarabb meg akarok tőle szabadulni. Ilyenkor ha társaságba kerülök csak egyedül akarok lenni, de ha egyedül vagyok akkor meg fordítva. Ezt a viselkedésemet már a szüleim is észrevették és profi tanáccsal is elláttak: "Legyél már boldogabb".


Na és most a kérdés:

Arra lennék kiváncsi szerintetek mi lehet a probléma, illetve hogyan tudnám ezt a problémát orvosolni?



2018. júl. 20. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én sehol nem látok problémát. Éld meg, a negatív élmény is élmény, aztán majd túllépsz rajta, mert - ebben a témában - minden csak egy időszak.
2018. júl. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, ez a dolgok természete. Ebben az univerzumban minden jelenség két pólusú (pozitív-negatív, férfi-nő, csúnya-szép, vidám-szomorú stb.) Képzeld ha állandóan nyár lenne!!?? Tudod,van egy bölcs mondás miszerint az történik veled amire figyelsz. Vedd észre, hogy amikor borús a hangulatod és pesszimista vagy, akkor is van választásod.
2018. júl. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nézz utána a bipoláris zavarnak!
2018. júl. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

#3: Már korábban utánanéztem egy sorozat kapcsán (Shameless). Annyira nem durvák a tüneteim, nem csinálok olyan őrült dolgokat, de tény, hogy kicsit tartok tőle, hogy nekem is ez a bajom.

2018. júl. 21. 11:32
 5/11 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy hány éves vagy. Az életkor komoly összefüggésben van a hangulattal. Ugye a kamaszoknál ilyen jellegű hangulatingadozás bőven belefér. A bipoláris zavar sajnos manapság nagyon "divatos" (ön)diagnózis. A BD olyan betegség, ami jellemzően nem fokozatosan alakul ki, hanem elég drasztikusan, persze nem mindig. Leggyakrabban depressziós fázissal kezdődik, ami viszont lassan is előjöhet. Ellenben a mánia mindig hirtelen támad. Ez tényleg nagyon komoly betegség, jóval több, mint hangulatingadozás. Tehát a hangulat változása egyrészt teljesen normális (kamaszkor, ambivertált személyiség, terhesség stb.), illetve nagyon sok betegség tünete is lehet (nem csak pszichiátriai kórképé). Amit leírtál, az nagyon kevés a BD-hoz, szóval nem kell félni.
2018. júl. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most látom tényleg elfelejtettem leírni a korom :D. Most lettem nemrég 20.
2018. júl. 25. 13:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát a bipoláris általában 25 éves kor körül jön elő, de ez nagyon flexibilis. Azt lehet mondani, hogy általában fiatal felnőtt korban, de olvastam már 40 és 14 évesről is.
2018. júl. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezek tipikus bipol tünetek. Agresszió társul mellé a részedről?
2018. júl. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Aggresszív nem szoktam lenni, max ingerlékeny és mogorva.
2018. júl. 28. 09:53
 10/11 anonim válasza:
nekem a mániás depresszió ugrott be a leírtak alapján
2018. aug. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!