Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan akinek sikerült...

Van itt olyan akinek sikerült kigyógyulni a depresszióból? Már nem sokáig bírom.

Figyelt kérdés
Kiskorom óta állandóan szorongok,kényszerbeteg vagyok,pánikrohamaim vannak. Ehhez 2 éve egy nagyon erős depresszió is csatlakozott. Ez egyre csak rosszabb lett, de most érte el a tetőfokát. A nap 24 órájában az öngyilkosságra gondolok, most is azon kattog az agyam. Járok pszichiáterhez, szedek gyógyszereket, de nem sokat érnek. Nagyon elkeseredtem, és egyszerűen már nem bírom ezt. Legszívesebben felvágnám az ereim, de nem akarok fájdalmat okozni senkinek. Volt valaki hasonló cipőben? Aki csak kötekedni szeretne az inkább kíméljen meg...

2018. júl. 22. 03:20
1 2
 1/20 anonim válasza:
62%
Persze. Énis. Jelenleg. Már nekemis van vagy 3 éve hogy depis vagyok. De mindig nyugtatom magam hogy nem sokáig fognak látni és enm leszek a nyomorukra csak ki kell várni. Nem vagy egyedül.
2018. júl. 22. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Előtte milyen volt az életed? Boldog voltál?
2018. júl. 22. 03:45
 3/20 anonim ***** válasza:
Sajnos, szerintem sokan vagyunk így. Mondhatni, népbetegség. Nekem 10 éve....
2018. júl. 22. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, ez a pszichiáter nem segít, el kell menni másikhoz, mert ebből magad nem jössz ki.

Nekem is volt olyan, hogy nem vált be a pszichiáter, addig mentem, amíg nem találtam megfelelőt.

2018. júl. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos pszichiáter és pszichiáter között is sok különbség lehet. Bár a gyógyszernek rendszerint kell 1-2 hónap, hogy elkezdjen megfelelően hatni, de van akinél bizonyos gyógyszerek nem válnak be.

Érdemes megtalálni azt az orvost, aki képben van a depresszióval, és úgy érzed, hogy jól együtt is tudtok dolgozni. Ha pedig nem segít a gyógyszer, ezt is jelezni kell az illetőnek.


Próbálj kitartani, mert hidd el lehet jobb, és lesz is. Sajnos az öngyilkossággal ettől fosztanád meg magad. Az agyad most az ellenséged, de van remény, ezt le lehet gyűrni.


Amikor nagyon kivagy próbáld meg elterelni a gondolataidat, és ne maradj egyedül.

2018. júl. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
24%
A gyógyszert hagyd a ràkba,tönkremèsz tőlük. Inkább egyél meg egy jó adag pszilocibin tartalmú gombát,az segít.
2018. júl. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
62%
Szarkasztikusan mondtam nem komolyan gondoltam. Aki ebből kigyógyul az én körömben az 1%.
2018. júl. 23. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%
15 éve nem sikerült. Sajnos.
2018. júl. 23. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 szenes43 ***** válasza:
Engem depresszióval százalékoltak le és azóta is járok a kerületi gondozóba.Ott felírja a pszichiáter a gyógyszert és szedem.Ez így megy már jó ideje viszont ez mellett és főként szellemileg teljesen épnek vélem magam.A depresszió és a pánikbetegség kéz a kézben járnak ezt tudom magamról. Amit te érzel önértékelés szintjén én a minap adtam neki hangot.Nem iszom,nem dohányzom.....mi örömöm van még az éltben?? Csak vagyok, esetleg van aki teherként éli meg a létem...csak nem mondja. Akármit csinálsz a hiányod megviseli valamilyen szinten a hozzád közelállókat.
2018. júl. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Sport? Munka? Képzés? Társaság? Hobbi?
2018. júl. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!