Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is csalódott már pszicholó...

Más is csalódott már pszichológusban?

Figyelt kérdés
Van egy fóbiám ami miatt járok. De az első alkalomnál általános dolgokat kerdezett: hány tesóm van, iskolai végzettség stb. Válaszoltam a kérdéseire de belül türelmetlen voltam mert vártam hogy elkezdődjön a terápia majs bejelenti hogy lejárt az idő. És volt képe teljes árat kérni csak mert általános kérdéseket tett fel. Bosszantott de túlléptem ezen. Második terápian el tudtam mondani a problémámat erre mondja hogy ne foglalkozzak vele, hibái mindenkinek vannak. Szerinte nem nagy dolog(ja neki biztos nem). Majd 4. alkalom után mondta hogy gondolkodott velem kapcsolatban és arra jutott hogy járjak rendszeresen és figyelemmel követi a személyiségem fejlődését. Személyiségfejlesztésre vannak jó könyvek de én a fóbiám miatt mentem el. Csalódott vagyok, úgy lett volna egyenes ha belátja hogy nem tud segíteni.
2018. júl. 28. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, többször is zsinórban. Azóta látni se akarok egyet se, de még tévében sem. Az egyik csak hadovált össze-vissza, köze nem volt semmihez (óránként 5 ezerért). A másik meg sem szólalt, csak hümmögött (óránként 10 ezerért). A harmadik meg eltévesztette a nevemet, és ugyanazt megkérdezte 5x, mert minden alkalomra elfelejtette (óránként 12 ezerért). Ekkor fejeztem be a pszichológusokhoz járkálást, és inkább vettem egy motort.
2018. júl. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Elkezdtem járni egyhez mert depressziósnak éreztem magam, plusz szorongtam.

7 alkalommal voltam nála, 10 ezer Ft volt egy alkalom.

Gyűjtöttem direkt a pénzt erre, hónapokig. Jó szakembernek tűnt, reményt adott.


Az első két alkalom általános beszélgetés volt. Akkor még úgy normálisnak tűnt. A harmadiknál feltűnt az állandó ásítozás, meg az órabámulás. Itt kicsit zavart, megemlítettem neki hogy akkor már szeretném ha ő is mondana valamit.

Kitalálta, hogy az én problémáimat a túlsúly okozza (15 kg túlsúlyom volt akkor) és hogy kezdjek el diétázni. Onnantól minden alkalommal a diétámról faggatott, erről beszélt. Az, hogy én szenvedtem és szorongtam csöppet sem érdekelte.

Amikor már a sokadik alkalommal nem haladtunk semerre sem, elköszöntem tőle. Mondtam, hogy jövőhétre már nem kérek időpontot. Vágta a fejeket, és nem is köszönt el mikor elmentem. Szánalmas.

Azóta összeszorul a mellkasom, ha rágondolok hogy 70 ezer Forintot kidobtam az ablakon...

Azóta egyébként is lefogytam, de a lelki állapotom nem javult jelentősen, tehát elmehet a francba! Sehol nem vizsgálják felül őket, a legtöbb ásítozik a súlyos tízezreket meg megkapja, ha meg értékeled őket az interneten, eltűnik az értékelés (mint az enyém)

2018. júl. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
73%

Igen.

Én a sulipszichológust kerestem fel, annyit bántottak az osztályban, hogy úgy éreztem, kezdek depressziós lenni (gimi első éve). Az első alkalommal mi is csak bemutatkoztunk, meg nagyjából elmondtam, hogy mi a problem. Normálisnak tűnt.

A második alkalommal viszont bennem kezdte el keresni a hibát (!), mert szerinte nem létezik, hogy ok nélkül piszkál egy egész osztály (egyébként az volt az okuk, hogy "stréber voltam, meg "nyomi"). Nagyon leereszkedő volt, csak rontott a helyzetemen... Sokáig sírtam ezért, kezdtem elhinni, hogy rossz ember vagyok. Persze ezek után nem mentem hozzá, de amikor összefutottunk a folyosón, ilyeneket mondott, hogy "fáj az igazság, mi?".

Döbbenet, hogy ilyeneket felvesznek suliba.:( Vagy akárhova! Undorító.

Azóta találtam magamnak egy hobbit és megtaláltam benne a békémet. Már nem érdekelnek az osztálytársaim se. Annak a hülye némbernek pedig sz@rok a fejére.:D

2018. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Igen. Kedves, művelt hölgy volt, jókat beszélgettünk, de semmit nem használt.


Nem hittem többet a pszichológiában, sarlatánságnak tartottam.


Az idén mégis megpróbáltam egy pszichológust, de eldöntöttem, hogy ha az első alkalom után nem érzem, hogy kaptam valamit, akkor nem megyek többé. Bevált, jó volt! Teljesen profi volt, kilenc alkalommal mentem hozzá, és csodát tett velem.


Az előzőek katasztrofálisak voltak!!!

2018. júl. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell pszichoterapeutát keresni, és nem egyszerű pszichológust. A #4 válaszban megmutatkozott.
2018. júl. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#2

Hipnotizőr segitségével 3-5 alkalom után rendbe jössz. Én amikor jártam hozzá már 2 alkalom után éreztem a pozitív hatást. Pszchiológusokról viszont még sosem hallottam olyat hogy pár alkalom elég lett volna náluk. Ott minimum 15-20 alkalom mire megkapod a segítséget(már ha egyáltalán tud segíteni). Sok az olyan aki nem alkalmas a szakmára.

2018. júl. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!