Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátriai probléma a...

Pszichiátriai probléma a munkamánia?

Figyelt kérdés
Háziorvosom 2 hónapja pszichés okból írt ki szabadságra. Képtelen vagyok leállni és pihenni. Napi 4 óràt alszok kb. Szedek antidepresszánst 2 éve. Hangulatom elég jó csak sajnos elég gyakran hullámzó. Egyik percben magamból kikelve ordítok másik percben meg már nevetek az egészen. Van hogy napi 18 órát dolgozok. 14kg-ot fogytam 2 hónap alatt. Most beteg vagyok, csak már félek elmenni a háziorvoshoz. Ugye pszichiátriára nem utalhat be? Illetve köteles vagyok-e bemenni ha beutal? A gyógyszert amit szedek csak pár havonta felíratni szoktam bejárni
2018. júl. 31. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem fognak beutalni és ha beutalnak akkor is a Te döntésed, hogy elmész vagy sem.
2018. júl. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem,mivel az hozzá valakinek a profitot.

Amúgy nyilván igen.


Így működik a rendszer,amiből van haszon az nem betegség,amiből nincs az igen.

2018. júl. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyetértek...


Csak nem tudom, hogy betegség-e ez abban a rendszerben, ahol egy 30 éves nem számíthat arra hogyha megöregszik lesz nyugdíja, beteg leszek nem kapok rendes ellátást csak ha százezreket fizetek. Most politikától eltérve érzem hogy én rettegek attól hogyha nem teremtem meg magamnak a kellő anyagi biztonságot akkor megdögölhetek az utcán.

2018. aug. 1. 00:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Megértem.

Én is hasonló helyzetben vagyok.Csak én pont attól félek,hogy sosem fogok tudni dolgozni a betegségeim miatt.


Valahol megértem,hogy miért gondolkodsz így.

Sokan azért hajtanak,mert nem akarnak úgy járni,mint azok,akik 60 évesen feldobták a pacskert,és egész életük csak a munkáról szólt.

Sokan ezért hajtanak,hogy talán középkorúként kicsit lelassítsanak.

De én a környezetemben sajnos nem nagyon látom azt,hogy az emberek ezt nagyon megtehetnék.

A legtöbben hónapról hónapra élnek.


Valahogy az lenne az ideális,ha az ember megtalálná az egyensúlyt,csak nagyon nehéz.Főleg,ha a versenyszférában dolgozol,ott minden a profitról szól,az ember az utolsó.Ott,ha munka van,hajtás van.

Meg "addig kell ütni a vasat még meleg" elv alapján élnek az emberek.


Én már most azt érzem,hogy a biztonság egy nagyon képlékeny illúzió:(

2018. aug. 1. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na meg sajnos a legjobb éveidet áldozod a bizonytalan jövőért.

Sajnos mellette sokan elfelejtenek élni.

És hiába van pénzed,50,60 évesen már nem lesz energiád arra,amiket 30 évesen elszalasztottál...


A 18 óra munka az viszont már biztosan kóros.

Nem is tudom,hogy lehet ezt pár napnál tovább csinálni,mert itt már aludni sem tudsz eleget.

2018. aug. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyszer beszéltem egy szobafestővel,aki ezt maszekban csinálta.

Járt a gyárba dolgozni,aztán mikor hazaért,elment maszekban festeni,az az eredeti szakmája,és mikor hazament még házimunkát is végzett.

Azt mondta neki 2-3 óra alvás elég.

Én nem hittem,hogy ilyen létezik.

Szerintem ez nagyon káros.

2018. aug. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!