Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon rettegek az érettségitő...

Nagyon rettegek az érettségitől! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Pedig csak jövőre lesz, de én már nem bírok magammal, éjjel-nappal csak arra tudok gondolni, hogy mennyire megalázó lesz, amikor megkapom a színkettes érettségi bizonyítványomat, ha egyáltalán nem kell mennem pótérettségire. Nem tudok rendesen enni se már meg aludni se. Elővettem a tanulnivalót is, de nem megy a tanulás, állandóan ezek a gondolatok cikáznak a fejemben, majd görcsbe áll a gyomrom és el kezdek remegni. Mi lesz így jövőre? :'(
2010. jún. 19. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Én is már előre utálom.. Igaz pánikrohamom nincs tőle, de hasonlóan rettegek. De szerintem még kár előre ezen agyalni, élvezd a nyarat.. Haverok, buli, fanta!
2010. jún. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló problémáim voltak. Miuán az egyik dolog véget ért, jött egy másik. Rengeteget szorongok. A pszichiáterem rivotrilt írt fel, és azóta elég lazán veszem a dolgokat. Keress fel egy jhó pszichiátert. Lehet hogy neked se ártana szorongáscsökkentő

16/f

2010. jún. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, és ezzel most segítesz magadon? Ne legyél már lökött. Ez csak egy érettségi, nem vágják le a lábad. Szépen tanulj a suliban az érettségi tárgyaidra, és nem lesz semmi baj. Az írásbelik feladatainak nagy részét egy kis logikával meg lehet csinálni, ha nem vagy tök hülye. Szóbelikre meg bőven elég, ha írásbeli után nekiállsz készülni. Nem kell túlmisztifikálni a dolgot. Úgyhogy nyugodj le, semmi értelme annak, amit csinálsz, főleg, h az még egy év... Tönkre akarod magad tenni ilyen hülyeséggel?
2010. jún. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Skacok az érettségi lófax! Én is féltem előtte, de utólag rá gondolva pitiáner könnyű volt. Tárgyanként 2 napot tanultam rá(kivéve 1 emeltet) és 5ös lett minden. Tele lesztek forrásokkal, csak józan ész kell szinte. No para :)
2010. jún. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyelem!


A kérdező kórosan szorong az érettségitől. Ez nem NORMÁLIS! Szerintem orvosi eset.

2010. jún. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kegyelemkettest kaptam az utolsó év végén töriből, az írásbeli érettségim meg négyes lett.
2010. jún. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
szerintem keresd fel az iskolapszichológut, mert ez a mértékű szorongás, félelem megkeseríti az életed, feleslegesen. érdemes kideríteni a háttérben meghúzódó okokat. (miért ez a túlzott teljesítménypara).
2010. jún. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ez már szerintem sem normális...
2010. jún. 20. 23:33
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most érettségiztem,én is féltem egy évvel előtte.Sosem voltam rossz tanuló de nem is szín 5-ös.Valahogy az érettségi évében a tanulás annyira nem érdekelt hogy nem tanultam semmit az érettségikre 4-es 5-ös lettem.Összesen 2 napot tanultam az összes érettségire.Egyáltalán nem olyan nagy szám mint amilyennek elhitetik.A feladatlapok szintje sem túl magas,szóbelin meg az összes tanár jó fej arra törekszik hogy minél több pontot adhasson és kihúzza belőled amit tényleg tudsz.Hidd el nekem közel sem olyan nagy dolog!Mindenki ezt mondja aki túlesett rajta!
2010. júl. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!