Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sclerosis multiplex, pánikbete...

Sclerosis multiplex, pánikbetegség vagy más lehet?

Figyelt kérdés

Kedd reggel voltam ügyeleten reggel, viszont sokkal nem lettem előrébb, menjek neurologiára, viszont háziorvos pénteken van, utána meg kérdés mire kapok időpontot.

Lehet kicsit hosszabb lesz, de megpróbálom leírni a dolgokat részletesen, hogy szerintetek mi lehet? Az a baj hogy rengeteget olvasgattam, de nem feltétlen van meg minden tünet, vagy épp nem ahogy kéne.


Szóval az egész körülbelül májusban kezdődött, akkor még csak annyit vettem észre, hogy mintha a kézfejem és a lábfejem úgymond néha hangyásan bizseregne, aztán el is múlt.

Július 10-én reggel volt az első roham, először a lábaim és a kezeim kezdtek bizseregni és átterjedt az arcomra is. Először megijedtem, hogy szív vagy épp agyvérzés, de semmi más jellegzetes tünet nem volt és el is múlott.

Ezután viszont az egyik érdekes tünet ami előjött, hogy nem szédülök, csak néha olyan bizonytalannak érzem magam, tehát pl sétálok mozdítom a fejem valamerre és picit úgy érzem mintha menne még tovább. Illetve főleg reggel voltak ilyen apróbb kis elgyengülések, mikor egy fél percig úgy éreztem mintha el akarnék ájulni, de egy picit " megrázva " magam eltűnt.

Az elmúlt időszakban próbálgattam, hogy például fizikai terhelés hozza-e elő a tüneteket, de ez nem jellemző, ezzel nincs gond, illetve amit észrevettem, hogy fekvőtámasznál a szegycsontom néha ropog szó szerint, illetve a nyakam is elég ropogós.

Most kb egy hete néha ilyen fura érzés van, mármint szegycsontnál, mintha nyomódna, de ahogy néztem tapintásra is érzékeny főleg ahol a bordák belecsatlakoznak.

Illetve kb péntektől azt vettem észre, hogy mintha a jobb kezem picit nehézkesebb lenne, körülbelül tényleg annyiban jelentkezik, mintha rá lenne akasztva egy minimális súly. Illetve néha a hátamon is érzek ilyen hangyázást, de csak gyengéden.


31-én reggel ismét volt egy erős zsibbadásos roham, utána jött az ügyelet, ez most a friss, és ekkor mondta, hogy pánik vagy sm. Hazaértem megpróbáltam aludni, szokás szerint éreztem ahogy dobog a szívem, ez is pár napja van jelen, elvileg tudat alatt figyelek rá orvos szerint. Mondjuk amúgy tényleg nem érzem, csak mikor aludni próbálok.


Pár órát sikerült aludni aztán arra ébredtem, hogy mindkét kezemen az utolsó újjpercek úgy zsibbadnak mint mikor az ember ráül például a kezére, de ez eléggé érdekes lett volna, ha egyszerre sikerül mindkét kezemen pont az utolso perceket elnyomni. Kicsit megmozgattam őket és rendbe jöttek.

Viszont a jobb oldalamon főleg reggel óta maradt ilyen nagyon halvány bizsergésérzet. Illetve este egy kicsit kiborultam akkor 1-2 percig erősebben éreztem kézen, lábon a bizsergést.


Az a baj ahogy nézegettem a tüneteket, például SM-hez nincs meg a kettős látás vagy épp a forgó jellegű szédülés esetleg a vizelettartás vagy szexuális gyengeség, ez utóbbi inkább mintha úgymond erősebb is lenne de ez talán csak a szokásos nyári ilyen tekintetben.


A pánikbetegség viszont úgy tudom, hogy rohamokban jelentkezik, és nem maradnak fenn a tünetek folyamatosan.


Valami más gerinc alapú betegség lehet? Vagy esetleg agyi elváltozás? Már daganatra is gondoltam, de azokra sincs feltétlen jellemző tünetem.



2018. aug. 1. 00:13
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:

Falusi vagyok szóval igazából a mozgás megoldott, bár nem tudom ma is hajnali 5-től jóformán forgolódtam az ágyban, csak azt vettem észre a jobb kezem pár ujja zsibbad, illetve ahogy körömmel picit megnyomtam éreztem, csak ilyen fura égő érzés volt.

Aztán utána meg folyamatos szivdobogásérzet illetve karokban ez a duzzadás érzés.

Neurologiára az időpontot ma kapom meg.

2018. aug. 6. 09:54
 12/49 A kérdező kommentje:

Sajna még mindig semmi előrelépés, ami elvileg okés, az a vérvétel, a CT illetve az EKG és utána az orvos sem mondott semmit.


Viszont ugyanúgy megvan ez a fura duzzadás érzet honaljban, illetve, ha a testem mellé teljesen leengedem a ekzem érzem mintha az erek elszoritodnának, a kezemen latszik si ahogy feldagadnak.


Mellé ugyanúgy emgvan folyamatosan hol jobban hol kevésbé ez a dobogásérzet, hajnalban is erre ébredtem fel, hogy bizsereg kezem, lábam és iszonyatosan érzem a dobogást. :(


Meg mellé még az a nem tudom minek mondhato érzés, mikor így nap közben is random előjön hogy valahola testemen érzem pár pillanatra mintha lüktetne, vagy az erek mozognak vagy nem tudom.

2018. aug. 17. 15:17
 13/49 anonim ***** válasza:
Probalj lazitani kicsit. A dokik szerint semmi bajod. Nyilvanvaloan szorongasz. Menj el egyet setalni, igyal nyugtato teakat, pihenj. Foglald le magad. Jobban leszel:)
2018. aug. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:

Igyekszem, de sajna tényleg a lehető leginkább váratlanabb esetekben jön a dolog, mármint erősebben.


Például szerda és csütörtök reggel már kezdtem örülni, hogy jót aludtam, se lefekvéskor, se álmomban nem ébredtem meg és még reggel is úgy ébredtem, hogy jót aludtam. Erre csüt este lefekszem, és arra ébredek, hogy ez történik. Vagy álmomban is képes volnék bepánikolni?

2018. aug. 18. 02:18
 15/49 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kiderult azota valami?
2018. okt. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:
Nem sajnos, még mindig úgymond semmi konkrétum. :(
2018. okt. 4. 15:58
 17/49 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Van valami eredmeny?


Kiderult valami?

2019. márc. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
100%
Szia látom régebbi a kérdés de engem is érdekelne hogy kiderült-e valami, esetleg megoldódott-e a probléma, mert velem egy hónapja teljesen ugyanezek vannak amit leírtál.
2019. márc. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nem sajnos, azóta is megvannak változatos tünetekkel. A leginkább tartós az lett, hogy az izmaim remegve mozognak, illetve szivdobogásérzés és kézben, lábban is érzem sokszor a lüktetést, de ilyen párnapos ciklusokban megy, pár napig jobb, pár napig rosszabb.

Azóta voltam EKG kivizsgáláson, illetve neurológián, teljes vérkép ilyesmik, ezek nem mutattak ki semmit, ami még hátravan, az a reumatológia, csak egészségügynek hála november vége óta várok, hogy sorrakerüljek.


Ameddig el tudtam jutni így saját vonalon, az egy esetleges nyaki gerinc probléma, az elvileg képes ilyesmit okozni, kihat minden izomműködésre, és még a pulzusra is.

2019. márc. 27. 18:47
 20/49 anonim ***** válasza:
MRI nem volt? Magán neurológushoz is érdemes lenne elmenni, hogy minél hamarabb derüljön ki, ha valami van.
2019. márc. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!