Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt gyógyult pánikbeteg...

Vannak itt gyógyult pánikbetegek, akik gyógyszer nélkül gyógyultak meg? Esetleg szedtek egy ideig antidepresszánst, de sikerült letenni és más módon kigyógyulni a szorongásból? Hogyan sikerült?

Figyelt kérdés

2018. júl. 30. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus segítségével megfejtettük a probléma igazi okát és azt hosszú idő alatt sikerült leküzdeni.


(Egy kiskori trauma okozta nálam, amit "sikerült" eltemetni, elzárni magamban.

Azonban egy felnőttkori veszteség újra előhozta a fájdalmat.

2018. júl. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És teljesen elmúlt a szorongás pánik nálad?Mellette nem szedtél semmit?Köszi!
2018. júl. 30. 10:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Pánik 100%-ban elmúlt, szorongás 70%-ban. Írj rám.
2018. júl. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennek a szervi oka van. Mivel a szerotonin szint miatt alacsonyabb a stressztűrőképesség, hiába keresi meg az ember, azzal nem sokra megy, hogy beazonosít egy - akár régebbi, akár újabb - kiváltó okot. Ilyen hatások ugyanis mindig vannak és lesznek és akkor újra előjön. Szóval ebből véglegesen kigyógyulni nem lehet, de az AD-sal a szerotonin egyensúlyt helyre lehet állítani és akkor nem lesz szorongás vagy pánik.
2018. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az előző nem tudom milyen egyensúly helyreállításra gondol antidepresszánsokkal, amik a szerotonin szintet növelik, ha egyszer tudományosan bizonyított, hogy a pánikoló, szorongó emberek agya már így is telített szerotoninnal. : )


[link]

2018. júl. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom,hogy nem igy születtünk, és nem biztos ,hogy csak a gyógyszer a megoldás, engem rengeteg lelki trauma ért,és pontosan megtudom határozni,hogy milyen esemény hatása után jöttek elő a tünetek. A gyógyszer 10 év után sem oldotta meg a problémáimat,mert akkor még nem kutattam alternatív, természetes módszerek után.De most probalnam inkább ilyen úton segíteni magamon.Ezert érdekelné,hogy másoknak sikerült e gyógyszer nélkül?
2018. júl. 31. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!