Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már bulimia vagy minek...

Ez már bulimia vagy minek lehet ezt nevezni?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy extrém módon tejérzékeny vagyok. Két korty tej és mehetek a Wc-re. Nem tudják mitől alakult ki, mert soha nem volt vele bajom, de mióta kerülöm (1 év), azóta nagyon nehéz elviselnem, hogy nem tudok enni semmit, amit szeretek (csokit, shake-ket, fagyit, sütiket...semmit amit valaha is szerettem) . Sose voltam az a chipses, nem szeretem a sós dolgokat.

Rászoktam arra pár hónapja, hogy mikor nagyon nem tudok neki ellenállni, akkor bezabálok egy rakás csokit (1 tábla vagy néha még eszek mellé valamit), aztán fogom magam és kihányom az egészet. De ez így van, ha szülinap van és torta van. Miután megeszem kihányom az egészet. Nem kell titkolnom, mert egyszerűen azt mondom, hogy hányingerem lett tőle és érzem, hogy ki akart jönni, de nem mondom el senkinek, hogy én szedtem ki magamból. Így végül is nem kell kerülnöm, de nem kell szenvednem tőle.

Nálam a laktáz enzim nem működik amúgy, mert a tejfehérje is bajos.


2018. aug. 1. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért nem veszel tejmentes dolgokat? Vegán csoki, fagyi biztos, hogy van, otthon pedig készíthetsz magadnak shaket és sütiket tej nélkül. Rengeteg tejcukor érzékeny van, szóval fogsz találni ilyen termékeket.

A kihányás nem jó megoldás, mert rászoksz a hánytatásra.

2018. aug. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Skatebird ***** válasza:

Inkább kerüld el a tejes dolgokat. Akkor sem kell lemondanod az édességről.

[link]

2018. aug. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen de nem fogol 1000 forintokért vegán csokikat venni. Meg nem elég, hogy laktózmentes legyen. :/ fagyiban utálom a gyümölcsöseket. Azokat az igazi tejszínes vagy csokisakat szeretem. Megérződik ha mentes vagy másképp készül :/
2018. aug. 1. 23:46
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy nem jó. De alapvetően nem hánytatol magam. Vékony testalkatú vagyok egy csokigyárat is felzabálhatnék, csak olyankor csinálom, ha eszek valami tejeset.
2018. aug. 1. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!