Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholista vagyok? Depresszió...

Alkoholista vagyok? Depressziós vagyok évek óta, és már lassan 5 éve, hogy az alkoholba menekülök előle, Másfél éve pedig napi rendszerességgel iszom. 26/F

Figyelt kérdés

Természetesen nem tudja rólam senki, mindig esténként, lefekvés előtt húzok le 2 deci vodkát, elalszom, reggel pedig felébredek mintha nem történt volna semmi. Nem igazán van mellékhatása másnap reggel, részeg sem vagyok tőle, valószínűleg mert már annyira hozzászokott a szervezetem.


Most egy hete nem ittam egy kortyot sem, erőt vettem magamon és megfogadtam, hogy abbahagyom, mert teljesen tönkreteszem így az életemet, de mivel depresszió miatt alakult ki ez nálam, és ma is történt egy eset, ami teljesen kihozta belőlem a depressziót, csak arra tudtam gondolni, hogy elmegyek, veszek egy üvegvodkát és attól megnyugszom, de aztán mégsem tettem, próbáltam erőt venni magamon.


Nem érzem az alkohol hiányát egy hét után sem, nincsenek elvonási tüneteim, de ha elkap a depresszió, ami általában esténként szokott lenni, semmi mással nem tudom magam nyugtatni.


Tudatában vagyok annak, hogy alkoholista vagyok, butaság is volt ezt a kérdést feltenni, de szeretnék normális életet élni alkoholmentesen és depresszió nélkül, de az utóbbi miatt ha teljesen a padlón vagyok rögtön az ivás jár a fejemben, csak azt a kiutat látom, mint ahogyan minden este is iszom, és olyankor érzek csak teljes nyugodtságot arra 2 órára amíg el nem alszom.



Ha nem érzem konkrétan az alkohol hiányát, hanem pszichés okok miatt iszom és a depressziót próbálom csak enyhíteni vele, van még kiút? Vagy pedig teljesen mindegy miért iszom, ha alkoholista vagyok, sohasem fogok kigyógyulni belőle?


2018. aug. 1. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Kigyógyulsz, náladnál sokkal mélyebbről is kijutottak a gödörből, erre gondolj. Elvonási tünet valószínűleg 2-3+ héttel később lenne, vagy akár egy hónap múlva kezdődne.


Szerintem helyettesítsd az alkoholt mással például:


1.napi 20-25 izzasztó kardió


2.naponta hideg zuhany, fokozatosan hozzászokva. 5-10 perc maximum, bőven elég. Ne kapkodd a levegőt, hanem lassan lélegezz, nyugodtan. Ha nincs keringési problémád, magasvérnyomás, alacsony vércukor akkor biztonságos.


3.fekete kömény olajat, vagy ashwagandha teát próbáld ki, mint alkoholt helyettesítő nyugtatókat. Nézz utána, ha van valami betegséged, hogy ezek szedhetőek-e


Ezek jó minőségűek:

[link]

[link]

2018. aug. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ebből a szokásodból nem lehet kigyógyúlni, mert ez nem egy betegeség. Csak egy betegségből lehet meggyógyúlni.( pl.: Láz)


Az egész elhatározás kérdése. Akarok inni , vagy nem akarok inni. Itt szó sincs " betegségről".


Ajánlom figyelmedbe Feldmár Andrást, könyv vagy Youtube videok formájában. Ha megérted amit mond, valószínüleg soha tobbet nem leszel " depressziós " ( vagy megölöd magad, ez a te döntésed :D ).


Sok boldogságot kívánok!

2018. aug. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy alkoholista. Ha nincs elvonási tüneted, akkor még van esélyed hogy abba hagyd. Én 5 évig voltam az. Reggel hatkor remegő kézzel álltam a bolt előtt hogy piát vehessek. Nekem egy szerelmi bánat miatt alakult ki.

A depressziót nem ismerem pontosan, bár lehet nekem is van, egy biztos a pia nem old meg semmit. Amig iszol addig jó, de utánna csak rosszabb. Ha pedig alkoholista leszel mindent elveszthetsz. Barátok, munka, akár a családod is elfordulhat tőled. Szóval bármi okozza a depressziót ne piával kezeld. Kivéve ha egész életedbe inni akarsz, de az nagyon a legalja.

2018. aug. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha kibírod, hogy nem iszol, akkor nem vagy alkoholista. Ilyen egyszerű.
2018. aug. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szedsz valamilyen gyógyszert a depresszióra?
2018. aug. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!