Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholista skizofrén a párom...

Alkoholista skizofrén a párom hogy segítsek rajta?

Figyelt kérdés

Nem fogom elhagyni mert szeretem és segítségre van szüksége.

Régen skizofréniát állapítottak meg nála, ez nemrég derült ki..

Egy héten kétszer részegen jön haza hónapok óta, mintha egy másik ember lenne, viselkedésileg mind kinézetre teljesen eltorzul az arca. Már egy sör után is teljesen más lesz az éne. Másnap nem emlékszik semmire.

Orvoshoz nem akar menni.

Mindig mondja hogy nem szeret már inni és nem lesz ilyen ő is bánja nem győz bocsánatot kérni, pár napig jó utána megint kezdődik előlről minden...

Hiába mondok neki bármit...ideig óráig tartja magát..

Hogy szoktassam le az alkoholról?

Már nem bírom teljesen bele vagyok betegedve..

Biztos van itt valaki aki tud valami megoldást javasolni.

Különben így nem lesz jó vége az életének.


2018. márc. 10. 22:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudsz rajta segíteni. Professzionális segítség kell, ha van ilyesmire lehetőségetek, ha nincs, akkor jobb, ha menekülsz.
2018. márc. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nehezen, de a következőt tanácsolom: menekülj, amíg lehet! Ebből nem lesz boldog élet, nem lesz komoly párkapcsolat. Ez így fog menni, míg a párod mája, agya bírja...
2018. márc. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1 hete véreset hányt..és az sem hatotta meg..meg fáj a gyomorszája sokszor.

Mindig van valami kifogás hogy miért ivott...

Régen drogfüggő volt, amiről orvosi segítséggel szokott le. Azt mondja azért iszik mert nem drogozik.

Sajnos én ezeket nem rég tudtam meg tőle.

Valahogy nem tudnék ráijeszteni ?

Tényleg nagyon szeretem...azt az embert, aki józan...

2018. márc. 10. 23:05
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha az életednél is jobban szereted, akkor maradj vele. Nem tehetsz semmit addig, ameddig vér nem folyik.
2018. márc. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha a sajat eletedet tonkre akarod tenni, akkor maradj vele. Sosem fog boldogga tenni teged, e korul fog forogni az egesz eletetek.
2018. márc. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

neki saját magának kell felismernie, hogy baj van.

az alkoholista hárít és igazolni próbálja az ivás okát.

amíg Ő nem dönt az absztinencia mellett, te nem sokat tehetsz.

a megoldás az olyan drasztikus, hogy úgysem kivitelezhető, ugyanis - be és el - kéne zárnod hónapokra egy szobába a piától, hogy lejöjjön róla. ilyen számomra elképzelhetetlen egy ép eszű társ esetén, mint te.

nem mondom, hogy menekülj el, mint mások, bár én is ezt tenném, egyszerűen csak reménykedj és támogasd, ha esetleg ő maga jut felismerésre, hogy bajban van...


bízz benne, hogy ő felismeri hogy baj van, a te felismerésed kevés, mert a függőség nem a mások, hanem az ember saját észlelése... bizony.


valahogy manipuláld, bár szerintem nehéz....

kizökkentés - utazás, hobbi, tevékenység, melyek töltően hatnak, csak jó dolgok végzése, rengeteg szabadidő... (na ehhez sok pénz kell)

a depresszióra hajlamos agy próbálja az alkohollal gyógyítani magát, ez az oka számos alkoholizmusnak. talán a depi okát kell megszűntetni - de ez meg megint a pénz...


szóval nehéz ügy. szerintem ehhez nem a te döntésed kell, hanem az övé. nem fogsz tudni rá hatni csodák-csodája, de talán tudsz segíteni. aztán ha nem megy, te ne őrlődj fel ebben a harcban, tudd, hogy mindent megtettél.


kívánok sok erőt!

2018. márc. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, depressziós volt a munkahelye miatt, most intéztünk neki hogy kezdjen el tanfolyamra járni, ő maga is szerette volna, mert nincsen szakmája. Látszólag helyre jött hirtelen, hétfőn kezdi a tanfolyamot, és várja is nagyon, folyton azt mondja ő lesz a legjobb ott alig várja stb.. és tudja hogy nem ihat majd miatta, de tegnap lement a haverjához és megint úgy jött haza részegen és azt mondta hogy ez volt az utolsó mert komolyan tanulni akar.. Józanon szégyelli magát és mintha kicserélték volna, próbálom motiválni, vettem még neki egy kaméleont is mert régóta vágyott rá, foglalkozik is vele de ettől sem változott.

Egyébként milyen orvoshoz kellene vinnem ha valami csoda folytán beleegyezne ?

Házi orvos ? Vagy kórházba egyből?

A drogról úgy szokott le hogy a nagynénje bezárta sokáig meg orvosok által. Szülei nincsenek, ő nevelte fel.

Én türelmes és megértő vagyok vele, ameddig még bírom. Józanon ha elkezdem neki mondani pl miket csinált rám szól hogy nem érdekli ne mondjam így hogy ne tudjon előle elmenekülni messengeren szoktam leirni akkor beszélünk róla ha külön vagyunk egymástól, de élőbe nem. Csináltam már képeket videókat róla másnap megmutattam neki ugye átküldtem mikor dolgozott .. meg is nézte mondta hogy egy undorító a viselkedése és hogy befejezi..de ha összekapunk valamin, vagy munkahelyen felhúzzák, akkor lelép hamarabb és megy a kocsmába. :(

2018. márc. 11. 06:12
 8/12 A kérdező kommentje:
És a barátai mind azt mondják hogy mióta együtt vagyunk rengeteget változott jó irányba. És én is tudom ezért is vagyok türelemmel felé. Ha elmegyünk sétálni csavarogni csak úgy ilyen erdős részekre vagy csak városba sétálni mindig mondja utána hogy ez neki milyen jót tett máskor is csináljunk már ilyet. Most akkor minden nap vigyem el sétálni valahova ? Használna vajon ? Tényleg mindenbe benne vagyok hogy befejezze. Múltkor mondtam hogy megyünk másnap orvoshoz legalább csak vérvételre mert már nem volt vagy 10 éve. És akkor egész nap csak feküdt láttam rajta hogy fél, úgy megsajnáltam, és nem volt szivem tovább ezzel úgymond terrorizálni. De lehet be kellene keményítenem és márpedig határozottnak lenni nem csak kérlelni na de nem akarom hogy sárkánynak tartson. Nagyon nehéz :( Ezért is kértem tőletek tanácsot. Az ismerőseim fele azt mondja hagyjam el a másik fele hogy ne...
2018. márc. 11. 06:31
 9/12 A kérdező kommentje:

Ja még annyi, hogy pár hónapja pozitívat teszteltem, és akkor mint akit totál kicseréltek rá se ismertem, csak a baba érdekelte meg tervezgetett rakosgatta el a kis pénzét, de aztán 7 hetes uh n megállapították hogy üres a petezsák, így nem lett baba :(

Most akkor vajon az lenne a megoldás álljunk rá a babaprojektre ? Akkor eszébe se jutott az alkohol egy percig sem, csak én meg a baba, úgy ahogy lennie kell egy normális kapcsolatban.

2018. márc. 11. 06:54
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsi az esélye annak, hogy egy babától megváltozna. Én nem kockáztatnék. Az egész életedet tönkreteheti így is, nem kell még egy gyerek élete mellé.


Ahogy írták előttem, és ahogy az ismerőseid fele is mondja, én is azt javasolnám elsőre: bármilyen nehéz is, de szakíts vele.

Egyébként néha pont ez szokott hatni, ha az alkoholista személy rájön, hogy elveszíti a szeretteit a viselkedése miatt. De nem csak "fenyegetőzni" kell ezzel, hanem valóban meg is tenni a legeslegelső alkalommal, amikor megszegi a megállapodást, mert különben sosem lesz vége: az első alkalommal, amikor te kijelented, hogy most még megbocsátasz, de legközelebb aztán már tényleg elhagyod, ő ebből azt fogja megtanulni, hogy ihat nyugodtan, te úgyis meg fogsz neki bocsátani megint, mert egyszer már megtetted. Jelzem, sokszor tényleg így is van, az ember megbocsát másodszor, ötödször, tizedszer... Pedig nem szabad. Minél hamarabb rájön a függő személy, hogy egyedül maradt, annál hamarabb lesz meg a motivációja arra, hogy kijöjjön a gödörből.


Mivel azt is írtad, hogy szereted (ami amúgy bocs, de marhaság, mert magadat is szereted, nem? és miért lenne már ő fontosabb, mint te magad? plusz bocs, de ha tényleg szereted, akkor JÓL szeresd, nem úgy, ahogy most, hogy támogatod az alkoholizmusát tulajdonképpen); és azt is írtad, hogy sokat változott már melletted (ez nem garancia semmire sajnos, lehet, hogy még többet fog változni, de az is lehet, hogy visszaesik valamiben), szóval úgyis adni fogsz még legalább egy esélyt neki, így írok tovább... :D

Először is: nem a te felelősséged, ezt az érzést rázd le magadról. Sajnos felnőtt ember, nem parancsolgathatsz neki, és szörnyű végignézni, ahogy tönkre teszi magát, de azt tudd, hogy ez MINDIG az ő döntése, nem a tiéd.

Részedről a felelős döntés: NEM támogatni semmilyen módon az ivászatot. Írtad, hogy együtt éltek; ha közös kasszán vagytok, akkor ne engedd, hogy a pia miatt ő kisebb részt vállaljon a kötelezettségekből (pl. rezsi, kaja). Tehát nem szabad átvállalni az ő részét. Ha adósságot csinál a kocsmában, vagy valamelyik haverjának, NEM SZABAD kifizetned helyette. Mert ezekből is azt "tanulja" meg, hogy mások mindig kihúzzák a xarból, tehát nem érzi a rossz döntéseinek a súlyát a saját bőrén.

Plusz azt is mondd meg neki, hogy ha még egyszer részeg lesz (ami miatt ugye kirakod a szűrét), előtte még azért szükség esetén (tehát pl. ha megint vért hány), KÉNYTELEN leszel kihívni a mentőket. Ugyanis ez ÉLETVESZÉLYES állapot, és ez esetben még a saját akarata ellenére is beszállíthatják kórházba a jelenleg hatályos törvények szerint. (Egy ismerősöm, aki kb. 30 éve "szociális ivóból" lett elég erős alkoholista, vérhányás után maga ment be a kórházba. Utána pár hónapig nem ivott, de sajnos visszaesett utána.)


De főleg és leginkább: tedd az együttmaradás feltételévé az orvosi segítséget. Több lehetőség is van: országszerte léteznek az Anonim Alkoholisták csoportjai; keress rá a neten, hogy melyik csoport van hozzátok a legközelebb, mikor vannak az összejövetelek, és az elsőre akár el is kísérheted, a nyílt alkalmakkor mehetnek hozzátartozók is.

Ha pestiek vagytok, akkor a Honvéd kórházban a Támasz szakszolgálatot tudom javasolni, ambulánsan is be lehet járni, a foglalkozásokat vezető doktornő bár elsőre lehet, hogy furcsa, de szakmailag és emberileg is nagyon a topon van.


Mindezek mellett, tehát párhuzamosan jelentkezz be ide:

[link]

Sőt, ezt akár perceken belül is meg tudod tenni. Háromnaponta küldenek egy-egy segítő levelet, díjmentesen, és az oldalon is nagyon sok hasznos tanácsot olvashatsz.

2018. márc. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!