Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindenre felkelek, nehezen...

Mindenre felkelek, nehezen alszom vissza napközben nem tudok koncentrálni. Bővebben lent. Mit tehetnék, kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Már gyerekként rossz alvó voltam. Kb hetedikes korom óta alvási problémáim vannak. (Most 23 éves vagyok).

Akkor szüleim elküldtek pszichológushoz ő nem tudott segíteni. Később átküldtek pszichiáterhez, megállapították hogy szorongok. Ő adott gyógyszereket azokat sokáig szedtem mert volt, hogy hiába voltam nagyon fáradt nem tudtam aludni extrém esetben 2-3 éjszakát is fent voltam úgy hogy mellette nappal iskolában voltam délután/este pedig dolgoztam.

Mára le tudtam tenn az altatókat azok nélkül is el tudok aludni viszont még mindig mindenre felkelek. Ha a folyosón felkapcsolják a villanyt és beszűrődik egy kis fény vagy ha kint beszélgetnek.

Ez azért probléma mert így én reggel 4-kor mennék dolgozni. Barátom pedig este jön 23/24 mire lefekszik addig én nem tudok elaludni vagy ha el is alszom a legkisebb zörelyre is felkelek (füldugóval próbalok íhy is aludni).

Ezt hosszú távon nem bírom nappal 5:30-19:30-ig dolgozom és éjjel nem tudok pihenni.

Mit tudnék csinalbi hogy ne keljek fel mindenre?

Vagy ki tudna ebben segíteni?

Gyógyszereket nem szeretnék szedbi.

Esetleg valaki tud valami megoldást?


2018. aug. 5. 09:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Jobb minőségű füldugó (viaszos) és amolyan "szemtakaró", amit pl. a repülőgépeken is adnak. Én így alszom és ugyan rosszul, de nem a zajok vagy fények miatt. Konkrétan azt sem vettem észre a múltkor, hogy a macskám éjjel lerántotta a függönyt...
2018. aug. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!