Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőtt pszichiátrián milyen...

Felnőtt pszichiátrián milyen az anorexia kezelése?

Figyelt kérdés
A lányom 19 éves. Régóta beteg már, most másfél éve egész jól volt már, de megint elkezdett fogyni. Ha ő nem egyezik bele a kezelésbe nem is kezelik? Illetve hallottam ilyeneket, hogy a felnőttön, ha nem eszik vagy ilyenek, nem erőltetik, mint a gyereken, hanem, ha nem működik együtt, akkor nem kezelik?

2018. aug. 5. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem működik együtt, akkor zárt osztályra rakják, és ha muszáj, akár szondán át etetik. Nem fognak szórakozni vele, de nem is dobják ki, mivel veszélyes önmagára nézve - és ha önmagára vagy másokra veszélyes, akkor tök mindegy, hogy beleegyezik vagy sem, nem fogják hazaengedni. Viszont ti, mint hozzátartozók hazavihetitek.

De amúgy pszichiátrián nem nagyon fognak segíteni neki, csak figyelik az étkezését, gyógyszerekre rászoktatják, aztán vagy jobban lesz, vagy nem. Előbb-utóbb úgyis enni fog, és együttműködni, mert a pszhichiátria egy pokol - és ha tényleg csak kényszerből fog enni, hogy hazamehessen, akkor csak rosszabb lesz, és belekerül egy örök körforgásba. De ha muszáj, akkor muszáj.

Mielőtt kihívnátok rá a mentőket, beszélgessetek el vele, hogy az életével játszik, és egyáltalán nem szükséges ilyen kórosan lefogyni, mert attól nem lesz szebb. Esetleg egy pszichológust is felajánlhatnál neki.

Persze ha nem kórosan sovány, és teljesen beszámíthatónak találják, akkor megtagadhatja a kezelést. Ezzel se fognak sokat szórakozni, mert általában tömve vannak a pszichiátriák, örülnek, ha nem kell újabb beteget felvenni.

2018. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Maradandó károkat okozhatnak neki. Csak olyanhoz merném evvel vinni, akiről jót írnak mások.
2018. aug. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 18 éves vagyok,anorexiás. Ma 12 napja vagyok pszichiátrián. Ebből 10-et a zárton voltam,nemrég kerültem ki nyiltra.

Őszintén szólva engem másodszorra kezelnek anorexia miatt itt,(PTE pszichi)de előzőleg is a legnagyobb dolog amit tettek a napi 2 infuzio volt. Pedig 5 napig nem ettem és nem ittam semmit.

Most egyáltalán nem kaptam infuziot pedig ugyanez a helyzet állt fent. Nem nagyon törődnek az anorexiasokkal itt bent...ha nem eszel nem eszel,kész. Ha napokig nem iszol akkor is max infuzio,de amúgy semmi. Meg egy marék gyógyszer.

Viszont a Semmelweis kórház rehabja nagyon jó anorexia szempontból,én inkább azt próbálnám meg:)

2018. szept. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!