Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire szamithatok a gyogyszerto...

Mire szamithatok a gyogyszertol? Szerotonin?

Figyelt kérdés

Szorongok. Van hogy majd' panikrohamig porognek a gondolataim, aztan hirtelen elmulik es amin 5perccel azelott majdnem bepanikoltam, utana semmi bajom. Szerotonin?


De ugy vettem eszre hogy neha magatol jelentkezik...vagy ezt is bemagyarazom? Mondjuk tollasozok, es amikor elfaradok azt hiszem a panikroham kozeleg. Vagy ha bekajalok, a kajakomara is igy reagalok. De van, hogy nem tortenik semmi korulottem, unatkozok es akkor tutira jelentkezik.


Nem muszaj mindig ragondolnom, olyan mintha magatol is jelentkezne. Ez lehetseges?

Pl 1 oraval ezelott nagyon izgaga voltam, azt hittem hogy panikrohamom lesz, ereztem hogy valami baj van de nem tudtam hogy mi az es miert van baj. Aztan elmult. Most tok jol vagyok. Ez miert lehetett?


Lehetseges az, egyaltalan ha jol ertelmeztem a szerotonin mukodeset, hogya hosszutavu sok stressz miatt nem termelodik annyi szerotonin/ vagy nem tud felszivodni es azert jelentkezik epizodokban a szorongasos panik? Szerdan kapok gyogyszert.. mire szamitsak? Panikrohamom lesz?

20/L



2018. aug. 6. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha SSRI típusú gyógyszert akarnak szedetni veled, kézzel-lábbal tiltakozz!


[link]


Sajnos nagyon durván igaz, amit írnak.

2018. aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van egyaltalan mas amit szedhetnek?
2018. aug. 6. 15:45
 3/9 A kérdező kommentje:
Most sincs hu de nagy libidom, a szexualis mellekhatasok izgatnak a legkevesbe.
2018. aug. 6. 15:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Aurorix, esetleg Trittico, azt hiszem, azok más fajta gyógyszerek, de kb ugyanarra jók, mint az SSRI-k. De ezt beszéld meg az orvossal, hogy a Post-SSRI Sexual Dysfunction-t el AKAROD kerülni mindenféleképpen.
2018. aug. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A kezdetleges eros szorongast akarom leginkabb elkerulni. Bar igy is felek tole, latatlanban is.

A nyugtato is felporgetett panikugyileg, baromi almos lettem tole es eszembejutott, hogy biztos a gyogyszer az oka es hogy uristen mit fog csinalni velem es bumm, kesz is volt a panikroham.

2018. aug. 6. 16:03
 6/9 anonim ***** válasza:

A szexuális mellékhatások most per pillanat lehet, hogy kevésbé érdekelnek, de ez nem biztos, hogy 5 év múlva is így lesz. Viszont akkor már nem lehet a dolgot visszacsinálni. És ez a mellékhatás lehet, hogy soha nem múlik el. De ha behatóbban is érdekel a dolog, esetleg saját tapasztalataim is érdekelnek,írj nyugodtan privátot!


Én sajnos egy két lábon járó gyógyszerkísérlet voltam évekig...

2018. aug. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A mélylélektani terápiának nincsenek kellemetlen mellékhatásai. Gondolkozz ezen a lehetőségen is.
2018. aug. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1-2 hét mire SSRI-től jobban leszel, viszont lehetnek mellékhatások. Genetikai eredet és stresszes élet együtt okozhatja, ha gondolod írj priviben. /Egy vegyész/
2018. aug. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pszichologushoz jarok fel eve, mar o is javasolta a gyogyszert, sokat javultam de megrekedtem egy szinten.
2018. aug. 6. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!