Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinaljak, hogy eltudjak...

Mit csinaljak, hogy eltudjak aludni? (pokfobia)

Figyelt kérdés
Sajnos olvastam arrol, hogy Magyarorszagon is van dajka pok, es most csak erre tudok gondolni. Hangokat kepzelek be ahogy masznak, megha becsukom a szemem akkor egybol ilyen macska meretu pokokat kepzelek el. Mar szedulok olyan almos vagyok, holnap meg dolgoznom kell, de egyszeruen nem tudok elaludni. Mit csinaljak?
2018. aug. 7. 23:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
foglalkozz mással, nézz mesét, vígjátékot, sorozatot... játssz egy kicsit...
2018. aug. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Koszonom, bekapcsolva hagytam a tv-t, de igy is felek, mar a siras kerulget. Tudom, hogy nagyon gyerekes vagyok, de azok a kepek nem mennek ki a fejembol. En eszakon lakom, de kitudja hol bukkanak fel. Mar vagy tizszer atellenoriztem mindent, gyomorgorcsom is van, mert az ilyen aprobb bogarakra is azt hiszem, hogy pokok.

Nem tudom mi tevo legyek.:(

2018. aug. 8. 00:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyedül vagy? Nincs veled ott senki? Esetleg messengeren egy barát? Jó lenne most ha tudnál valakivel beszélni.Nem gyakori a dajkapók,ne aggódj,de könnyű ezt mondani,igaz? Nincs rovarirtód otthon befújkálni az ágyad környékét meg a szobádat? Ha nincs,holnap vegyél.Hátha megnyugtatna.
2018. aug. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2018. aug. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ez is az. Ma sajnos találkoztam is eggyel és teljesen lefagytam. Azóta is remegek, meg szédülök, és szerintem hányni is fogok. Nagyon sok légyirtót fújtam rá, aztán mikor sikerült valamennyit bátorságot össze szednem leakartam ütni, de hirtelen lepattant,ahogy megszédült a légyirtótól. Nagyon rossz élmény volt, szerintem ma se fogok aludni, és még mindig rajtam van a sírhatnék.


Egyedül alszom, anya leszokta nekem ütni, apa viszont mindig lekiabálja a fejem, hogy ne nyivákoljak, tőle amúgy se szoktam kérni, de ha anyának szólok akkor is. Tesóm meg szerintem még hozzám is vágná. Nem nagyon értik meg, meg annyira nem is érdekli őket.


Most nagyon rosszul érzem magam, minden sötét foltra azt hiszem, hogy pók meg a hangokra is, hogy másznak. Nem tudom mit csináljak, szívesen elterelném a figyelmem, de bármikor rám mászhat egy.:(

2018. aug. 19. 21:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem világ életemben pókfóbiám volt, ezen egy kicsit segített, amikor gyerekként elolvastam a Nyolclábú barátok című könyvet, de azért máig is utálom őket, legfeljebb nem pánikolok tőlük.
2018. aug. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
De érdekes az exemnek is pókfóbiája vokt nem hittem hogy ez létezik. Egyszer meg is ütött reflexből mert pókkal szívattam de nem is bánta mert azt mondta szemét vagyok. Mindegy. A múltkor én békával jártam így. Undorodom és félek tőlük de bejött egy a szobámba véletlen behoztam a ruhákkal. És már értem mit érzett az exem ez borzasztó vokt de elkaptam nagy nehezen és kivittem. Én se tudtam napokig aludni ez után de egy biztonságosabb szobába költöztem át ami messze van a bejárattól és az emeleten van. Szóval a beszedett ruhákkal ha be is jutna a lakásba az emeletre már nem tudna feljutni mert szereztem egy macskát is aki tuti megfogja mure felérne oda. Szóval mindenképp ajánlok egy benti játékos aktív cicát aki mindenre rámozdul. És ha lenne is valamiba szobádban ő tuti előbb észrevenné és addig játszana vele amíg az meg nem murdel vagy fel nem figyelsz rá és te magad el nem pusztítod a pókot. Az én macskám még a legyeket is meg akarja fogni röpt3ben.
2018. aug. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A macska jó ötlet, de nem üzembiztos.

Az enyém pl. napokig hajkurászott egy darab molylepkét, amit végül én - egyetlen csapással- semmisítettem meg.

Nálam a pókok meg a plafonon vannak, majdnem 4 méteren, nincs az a macsek, ami le tudná onnan vadászni.

2018. aug. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

#8 de legalább felhívta rá a figyelmedet hogy talált egy kis élőlényt a házban 😊

Ez mellette szól. De az is igaz hogy nem ő spidercat és nem szedi le a plafonról a pókot. 😸

2018. aug. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igaz..:)
2018. aug. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!