Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióba estem, a párom...

Depresszióba estem, a párom elhagyott az esküvő előtt egy másik nőért. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az esküvőnk augusztus 14.-én lett volna, 3 napja ment el a párom.

Rettentő szomorú vagyok, az önbecsülésem romokban.

5 éve voltunk együtt, karácsonykor jegyzett el. Mit tehetnék, hogy jobb kedvem legyrn?


2018. aug. 9. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Jelen pillanatban semmi másra ne koncentrálj, csak a jövőre, mert ha a multon rágódsz, folyamatosan le fog húzni, és nem lesz erőd előre lépni, majd teljesen le fogsz kerülni. Amikor már felerősödtél, utána előveheted a multad, és tételesen letenni a lelkedbe.Én ezt tenném a helyedbe ha hamar felakarnék állni.


Én a te helyzetedben ezt tanácsolom.

2018. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ez most nem vigasztal, de ha a volt vőlegényed elment, akkor jobb, hogy MOST ment el és nem az esküvő után! Próbáljátok lemondani, amit lehet, várhatóan a párod kifizeti az eddigi költségeket, hiszen miatta hiúsult meg az esküvő.

Az önbecsülésed most romokban, de minden nappal könnyebb lesz, ez a pasi nem érdemel meg téged.

Összeszorított kéz, felszegett fej és egy jó tanács: a külvilág NE lásson gyengének!

2018. aug. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Elég szomorú eset :(((
2018. aug. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hálisten,menjen is az ilyen,örülj, hogy nem két gyerek után gondolta meg magát.Normális,hogy depressziós leszel,át fogsz menni egy gyászfolyamaton,mire feldolgozod.Leszel még iszonyat dühös is, hogy erre a szemétládára ment el öt éved az életedből.Ha van rá lehetőséged,kapcsolódj ki,utazz el,beszéld ki magad a barátnőknek.
2018. aug. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért van romokban az önbecsülésed? Most csúnyább, butább, idiótább stb. vagy, mint két héttel vagy öt hónappal ezelőtt? Nem hinném... Szóval ugyanolyan értékes vagy most is. (Persze kivéve, ha mindig is egy ronda, sötét házisárkány voltál, viszont akkor régebben sem voltál egy értékes ember... :D)

Az értékedet nem az adja, hogy mások mit gondolnak rólad, hogyan viselkednek veled. És az sem, hogy "hajlandó elvenni feleségül valaki". Tehát az sem "rontja", hogy elhagytak.


Ha meg azon őrlődsz, hogy a másik nő szebb, csinosabb, okosabb, fiatalabb, akármilyenebb - akkor ezt is nyugodtan abbahagyhatod, ugyanis az esetek jó részében ez nem így szokott lenni. Olyankor meg azon rágódnak az emberek, hogy "de hát miért választotta azt a rusnya, öreg, kövér, utálatos stb. másikat?", mintha bármit is számítana, hogy miért... CSAK. Mert hülye, vagy mert komolytalan, vagy mert hűtlen típus, vagy mert félt elkötelezni magát, vagy ..., vagy ...

Szóval tök mindegy, bármilyen furcsa is. És a helyzeten nem változtat, ha ilyeneken agyalsz.


Tudom, hogy nehéz neked most. De inkább koncentrálj a jelenre és a jövőre. Egyszer, csak egyetlen egyszer gondold át a múltat, és aztán zárd le végleg. Fájdalmas, és sokszor eszedbe fog még jutni, de már egyre ritkábban. Kezdj új életet, új hobbi, új sport, új barátok - így kevesebb időd marad tipródni.


Ja, és pszichológiai kutatások alapján a leghatékonyabb módszer az, ha listázod a rossz tulajdonságait és szokásait. Akár le is írhatod. Ezeket látva örülhetsz, hogy nem kell elviselned a továbbiakban, és esélyed van egy normálisabb kapcsolatra.

2018. aug. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hallgasd meg a Fingle Bells-t az mindig meg fog nevettetni! ;) aztán pedig ha tulleptel rajta keress valaki mást vagy szólj egy keritoskodo baratnodnek aki segít majd neked kifogni egy másik palit
2018. aug. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!