Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan enyhíthetőek a szorongá...

Hogyan enyhíthetőek a szorongás okozta tünetek otthoni módszerekkel? Teák stb.

Figyelt kérdés

Meguntam a folytonos nyavalygást, miszerint szorongok így meg úgy, de nem tettem konkrétan ellene semmit, csak sodródtam az árral. Most már szeretnék végre jobban lenni, ezért gyűjtök ilyen kis apró dolgokat, amik lépések lehetnek az egészségesebb énem felé. Az imént is rám tört egy ilyesmi, viszont a légzésem irányításával sikerült lenyugodnom (5 mp belégzés, 5 mp levegő bent tartása, 5 mp kifújás - talán semmiségnek tűnik, de tényleg jól vagyok emiatt), így hátha kisebb dolgokkal sikerül majd javulást eredményeznem. Illetve nem fogom azt szajkózni magamnak, hogy ténylegesen szorongok, mert akkor elhiszi az agyam.


Ti hogyan szoktátok magatokat lenyugtatni? Mit tesztek az érdekében, hogy ne szorongjatok annyira?



2018. aug. 9. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Vitamint szedek. Minimum C-t, de lehetőleg multit, hogy lehetőleg ne induljon el az agyam rossz irányba amiatt, hogy valami alapvető anyag hiányzik a szervezetemből.
2018. aug. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg rendszeres alvás. Meg időnként kamillatea.
2018. aug. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a következők váltak be: egy kiadós séta (ebben a melegben persze vagy reggel vagy este), zenehallgatás, olvasás. A stresszoldó színezőt is kipróbálhatod, ha szereted az efféle kreatív tevékenységet, engem órákon át lekötött és nem agyaltam közben.
2018. aug. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Omega3, B-vitamin komplex, magnézium.

Rendszeres sport (heti 3-4 alkalom), de legalább napi fél óra séta.

Gyógynövényes bogyók vagy teák.

Relaxációs technikák.

Pár héten belül már lényeges javulásnak kell lennie. :)

2018. aug. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A légzéssel sokat segíthetsz magadon. Relaxáció is hatásos. Sok citromfű tea, Brandenburg neuro vitamin. Jól fáraszd le magad fizikailag. Napi szinten sportolj, tornázz!
2018. aug. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Az okot kellene megtalálni, hogy mi miatt szorongsz?

Ha azt mondod, nem tudod, akkor is megvan az oka, csak el van nyomva, mert nem akarsz vele szembenézni.

Én pszichoterapeutához mentem el.

Nagyon sokat segít, persze ehhez meg kell találni azt, akivel együtt tudsz dolgozni, maximális bizalommal.

2018. aug. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!