Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elhagyhatom az antipszichotiku...

Elhagyhatom az antipszichotikumot? Megér egy próbát?

Figyelt kérdés
Egyszer már hagytam el önkényesen, de akkor visszajöttek a tünetek, viszont most úgy érzem antidepresszánssal le tudnék róla jönni úgy, hogy ne legyen baj. Állandóan kidőlök tőle, és kellemetlen mellékhatásai vannak, és most úgy érzem, jól vagyok.
2018. aug. 11. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:
A kezelőorvosod megkérdezése nélkül ne hagyd el! Beszélj az orvosoddal, hátha tud helyettesítő készítményt, vagy változtatni az adagoláson, ha kellemetlen mellékhatásai vannak.
2018. aug. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól is függ, milyen betegsége(i)d van(nak). Ha pl. skizofrén vagy, akkor nem jó ötlet.

De bármi is a diagnózisod, mindenképpen beszéld meg az orvosoddal az ilyen jellegű ötleteket, az önkényesség ebben az esetben többet árthat, mint amennyit használ.

2018. aug. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Orvosoddal beszélj erről, önkényesen semmi esetre ne hagyd abba!
2018. aug. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje szeded?
2018. aug. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én megpróbáltam, úgy, ahogy a nagykönyvben meg van írva (apránként). Mégis rosszul lettem, így kénytelen voltam tovább szedni.

Antidepresszánssal pláne nem tudsz lejönni róla, mert azok éppen hogy előhozhatják a mániás fázist.

Az, hogy most "úgy érzed jól vagy", talán épp az antipszichotikumnak köszönhető.

2018. aug. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!