Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem kérhetem, hogy az...

Miért nem kérhetem, hogy az orvos távolítsa el a péniszemet?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, ha egy ember, abban az esetben, ha pszichiáteri szakvéleménnyel bizonyítja, hogy szeretne nem-váloztató műtétet végrehajtani önmagán, akkor lehet szó a nemiszervek eltávolításáról, de különben nem.

Miért van ez így? Attól még, hogy én nem érzem magam transzneműnek és nem akarok nő lenni, miért ne dönthetnék felelősségteljes felnőttként úgy, hogy eltávolíttatom a nemiszerveimet további műtétek nélkül?

Vagy ehhez is pszichiáter támogatását kell kérni?


2018. aug. 15. 12:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Szerintem ehhez is kell pszichiateri tamogatas.
2018. aug. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Hogy,mit akarsz ???bele se merek gondolni ,rohadt ijesztő 20 f
2018. aug. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert bármikor megbánhatod és nem lehet helyrehozni a dolgot.

Ergo egy ideiglenes hóbort miatt, egész életedre szóló következményekkel kell együtt élned.


Mi van ha 5 év múlva találkozol egy nővel, akitől gyermeket szeretnél, saját gyermeket?

Hoppá..

Mi van ha 20 év múlva futni szeretnél, de levágattad a lábad?

Hoppá...


Az emberi tudat, gondolatok mindig változnak. Azért szükséges a pszichés alátámasztás, mert majd ha megbánod akkor az orvost nem lehet felelősségre vonni, hogy hallgatott rád, amikor kitaláltad ezt az egyértelműen bolondságot.


Szóval nem rólad van szó, hanem az orvosokról, az ő esküjükről.

Rengeteg perben lenne részük ha csak megtennék és később a műtét alanya perelné..

2018. aug. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
de ha nem vagy transznemű, akkor mégis miért csinálnál ekkora hülyeséget??
2018. aug. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Tisztázuk ez csak spekuláció ugye ?
2018. aug. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Phoney ***** válasza:
100%
Semmiféle csonkítást nem kérhetsz, ha az orvosilag nem indokolt. Van, aki kezét-lábát akarja mindenáron levágatni, de neki is szakvélemény kell róla, hogy így élhet teljesebb életet, és még akkor se fogják akárhol megtenni.
2018. aug. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkor már miért állnál meg a nemi szervednél? Hol húznád meg a határt, mit kérhet eltávolításra az ember, mit nem?

Igaz, hogy nem vagy tüdőrákos, de miért ne dönthetnél úgy, hogy kivetetetd a fél tüdőd?

Nincs baja a pajzsmirigyednek, de dönthetnél úgy, hogy eltávolíttatod?

Ha valamid egészséges, és más sem indolkolja az eltávolítását, akkor felesleges vállalni a műtéttel járó kockázatot, egészségügyileg kifizetődőbb nem hozzányúlni.

Nyilván ki lehet küszöbölni a műtéti kockázatokat, de a kockázat akkor is ott van.

2018. aug. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nem, nem spekulálok, komoly a szándékom.

Viszont nem értem ez miért lenne csonkítás. A péniszem nem létfontosságú, annyi számomra, mint a vakbél vagy a mandulák. Ha el lenne távolítva, nem lennének nehezebbek a hétköznapjaim, sőt.

Viszont, ha orvos nem teszi meg, akkor mi akadályozna meg, hogy magam próbáljam meg és sodorjam magam veszélybe?

2018. aug. 15. 13:23
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
ismét megkérdezem: miért akarod levágattatni a péniszed? zavar, hogy feláll, de egy nőt se dughatsz meg ennek ellenére?
2018. aug. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#9

Dehogy ez az okom, kifejezetten azért szeretném, mert nem akarok nemi életet élni, se nővel se férfival, a szex úgy ahogy van, mindig undorított, szexuálisan sohasem vonzódtam senkihez, nem is értem mások életében miért olyan fontos dolog ez.

2018. aug. 15. 13:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!