Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fel lehet dolgozni a gyermekko...

Fel lehet dolgozni a gyermekkori bántásokat?

Figyelt kérdés

"csak azért vagy, mert kiszakadt a gumi"

"bárcsak inkább kutyát vettem volna"

...stb 18 évig minden nap

pofonok, nadrágszíj...18 évig

Apám sosem bántott szexuálisan, de mindig bejött a szobámba/ leskelődött kintről amikor öltöztem, a mai napig nem viselem el 2 méternél közelebb hozzám, rettegtem, hogy bántani akar..úgy...

Anyám semmire sem tart..ezt minden nap el is mondta..valahogy sajnos nem tudtam sosem megfelelni neki, és csalódást okoztam, okozok azzal, amilyen vagyok :(


Suliban az egyik tanárom tudta mi a helyzet otthon, először sokat segített, meghallgatott, figyelt rám, törődött velem. Bíztam benne, amolyan "apapótló" lett a szememben...egy idő után másképp viselkedett, sokszor ért hozzám, illetlen dolgokat mondott, csókolgatta a nyakamat...éreztem, hogy lehet hogy ez nem normális, de nem mertem lépni, mert akkor egy felnőtt se maradt volna, aki figyel rám...már bánom, de akkor nem volt elég eszem.


20 éves vagyok, és ezek a dolgok naponta többször eszembe jutnak, kényszeres jelleggel, csak úgy a semmiből...nem tudom kikapcsolni ezeket a gondolatokat, és a bűntudatot sem tudom megszüntetni.


Ha (kb) a szüleim korosztályából való emberrel vagyok, feszélyezve érzem magam, ideges leszek, ha közel jönnek, akkor agresszív is...nagyon zavar, mert az oktatóimmal sem vagyok képes emiatt jól kijönni, vagy egyáltalán beszélni. Nem tudom elviselni, ha bárki hozzámér...legszívesebben azonnal megütném.


Mit tehetnék? Hogyan segíthetnék magamon?

20/N



2018. aug. 15. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Első körben egy nagyon jó szakembert keress (pszichoterapeutát). Az első beszélgetések után - ha jó és lelkiismeretes - fogja tudni, hogy milyen módszerrel dolgozzatok.


Én éppen gyerekkori traumák/sérelmek miatt járok pszichoterapeutához és egyértelmű a javulás...


Te már előnyben vagy azokkal szemben, akik még nem vették észre, hogy probléma van. Kitartást kívánok!

2018. aug. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szerintem ezen egy pszichológus segíthet. :)
2018. aug. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%
Nem segít a pszichológus, se semmilyen agyturkász, én már csak tudom... a barátok többet érnek, akinek elmondhatja a baját az ember, mert ők szeretettel és törődéssel állnak hozzá. a dokik a tényeket látják, és csak elméleteket gyártanak.
2018. aug. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#2 is!

Olyan pszichológus tud segíteni, aki kiképzett terapeuta, mélylélektani módszerekben.

2018. aug. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
9%

Miért kell dislájkolni?


Ha nagy a gond igen is gyógyszerekre van szükség!

A pszichiátrián elég sok olyan betegembert hoztak be, hogy nem beszéltek. Ilyennek, hogy legyenek barátai???


Egy kis rivotril után meg megnyíltak nekem.


Kedves kérdező rám hallgass, szerintem szükség van szakemberekre.

2018. aug. 20. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!