Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyermekkori amnézia, esetleges...

Gyermekkori amnézia, esetleges kiváltó okok, jelentőség, és mennyire normális?

Figyelt kérdés

Igen, lusta vagyok olvasni Wikipédián, jó volna ha valaki volna olyan kedves hogy röviden összefoglalja.

Nem tudom felfogni miért, de én csak 6 éves koromig emlékszem vissza, de attól a ponttól eléggé jól.

Szinte robbanás szerűen kezdődött az életem azt is mondhatnám... Kvázi újra fel kellett fedeznem a világot, csodálkoztam nagyon hogy a fenébe kezdtem el létezni, és miért nem emlékszem semmire? Még a nevemet is meg kellett jegyeznem.

És igen, emlékszem sok kis részletre, de semmire ami 6éves korom előtt történt volna, bár abban nem vagyok biztos hogy 6 éves voltam e vagy 5, ugyanis még számolni sem tudtam..

Fényképek és fotók? Igen, vannak, rajtuk vagyok, de akárhogyan erőltettem a fejem nem hittem el hogy megtörtént az a jelenet.

Bocs a regényért, csak belemerültem egy kicsit..

A fő kérdésem az, hogy mekkora szintig normális a dolog, esetleg kivátó oka, vagy valami jelentősége van e a dolognak?



2017. jan. 6. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Az első 3 évből szinte semmire nem szoktak emlékezni az emberek, az óvodából azért egy-egy szösszenet meg szokott maradni. De így leírva, hogy kb. újra kellett tanulnod a nevedet is, ez azért nem szokványos. Nem volt baleseted? Vagy nem lehet, hogy örökbe fogadtak, és új nevet is kaptál?
2017. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az elmeséltek alapján kizárt hogy örökbe fogadtak, és nem volt balesetem előtte amiről tudnék. De arra a jelenetre emlékszem amikor "öntudatomhoz tértem" és az sem volt különösen megrázó, csak egy átlagos nap
2017. jan. 6. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!