Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megfelelési kényszer, szorongá...

Megfelelési kényszer, szorongás. Hogyan gyozzem le?

Figyelt kérdés
Egy ideje ezekkel kuzdok.Peldaul,ha csaladon kivué talalkozok bárkivel elo jon a szorongas es a megfelelesi kenyszerem.Nagyon rosszul erzem magam barkivel kell talalkozni,tudja biztos az olyan ember aki at elt mar ilyet.Ilyen alapveto dolgokon szorongok,de nagyon rossz.Ugy gyulolom hogy mindig leegetem magam es nem tudom onmagam adni.Mit tegyek,van valakinek jo tippje hogy hogyan sikerült?Foleg ha diut latok jon ez elo.Konditerembe mondjuk ezert nem tudok edzeni,a szorongas miatt.Mit javasoltok?
2018. aug. 21. 06:02
 1/3 anonim ***** válasza:

en a kovetkezot kezdtem el csinlani kb egy eve


tarts a szemed elott egy kepet magadrol, arrol az onmagadrol, aki a legf.szabb onmagat adja, magabiztos, laza es teszi azt amit tennie kell, es utana adj egy realis tervet magadnak, hogy mennyi ido, es hogyan fogsz oda eljutni


Emlekeztesd magad erre az alakra, barmikor kinos, kellemetlen szituba hozod magad(valszeg minden nap van ilyen, en legalabb is igy ereztem az elejen)

Kerdezd meg ot, hogy hogyan viselkedne az adott szituacioban, jatszd le az agyadban, es tedd azt akarcsak gondolati szinten, minden ott kezdodik

2018. aug. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam ezt a módszert, amit azoknak javasolnak, akik a tekintélyes emberektől félnek, pl tanárok, főnök, orvos, stb. Képzeld el az illetőt, hogy milyen lehetett gyerekkorában. Ettől egyrészt mosolyogni fogsz, másrészt nem lesz olyan ijesztő vele beszélgetni.
2018. aug. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem apám miatt súlyos szorongásaim vannak,alig merek megszólalni mások előtt,mindig elszégyellem magam.

Próbálj meg nem megfelelni a környezetednek,mert csak annál rosszabb lesz.


Sokat kritizálnak téged?

2018. szept. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!