Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet velem? Szorongás,...

Tomitvti kérdése:

Mi lehet velem? Szorongás, pánik, depresszió, skizofrénia, vagy csak beképzelem az egészet és nem tudom elengedni?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kezdődött nálam egy elég durva köhögés miközben sírkövesnél dolgoztam -egyik napról a másikra. konkrétan öklendezésig fajult és több héten át tartott. eléggé megijjedtem mert pár hónappal előtte kiütések voltak a derakom körbe- orvoshoz nem mentem nem viszkettek nem fájtak csak hastájékon volt valamint egy kettő a végtagokon. csináltak mellkasröntgent ahol állítólag vmit láttak de csak a cigitől lehetett. jó, letettem egy hétre a cigit. sajnos elég rosszuul bírtam nélküle mert mindig is a cigi tompított le egy kicsit , sose kávéztam, még a kólától is túlérzékeny voltam ha többet ittam. ezután kezdődtek a rosszabb dolgok, egyik éjjel úgy éreztem mintha belülről viszketne a mellaksom, és nem bírnám megvakarni. ez elmúlt reggelre és betudtam annak h csak beképzeltem. ezután többször cigizés közben társaságban - füstös zárt helyen- befulladtam és konkrétan be kellett menni a sürgősségire. Ezután kezdődött a mostani rossz helyzetem- vagy legalábbis amit én annak élek meg.egyik éjjel ugyanezt éreztem viszkettem stb stb- a cigitől előző nap betompultam, egyből nem mertem cigizni , elmentün kegy ünnepségre a városban jobban lettem de ahgoy eljöttünk onnan egyből megint rosszul lettem. érdekes mód már ekkor elment az étvágyam, pedig az utóbbi években 20 kiló jött fel rám. már pár nappal előtte is csodáklkoztam hgoy csak tolgoato ma szokásos ebédemet meló közben ami egy tál nagyjából átmosott zöldség volt. ez a viszkető érzés másnap ra is megmaradt egy altájéki viszketéssel egyetemben, 3 éjjel is sürgősségire mentünk mert egyszerűen úgy éreztem nem bírom. elkezdtem olvasgatni a webbeteget és társait ami tudom a legrosszabb de azóta konmkrétan a függöjévé váltam hha egy egy újabb tünetet vélek felfedezni.a röntgennél kapott antibiotikumra sajnos ráittam egy kis alkoholt az egész viszketős előtt egy héttel, ami bár tudom nem okozhat gondot, de 7 évvel ezelőtt a semmiből jött pánikrohamom idején, amiután 6 hónapot otthon feküdtem- valamint összevissza vizsgáltak akkor is de semmit nem találtak- ugyanezt tettem, alkoholt ittam a gyógyszerre. Akkor ez hosszas idő alatt elmúlt, de abban a fél évben csak otthon ültem , kb legrosszabb időszakként emlékeztem rá eddig. nos elkezdtem olvasgatni a webbeteget közben majd megörültem a viszketéstől, próbáltam lekötni magam de nem sikerült. dokihoz vissza, újabb adag antibiotikum mert valszeg prosztatagyulladás, valamint kaptam rudotelt, amitből kb 3-t vettem be- csak vigyorogtam tőle átmenetileg jobb volt, de hirtelen nem tudtam egyhelyben meglenniés olyankor az egész hatás kiment-érdekes mód sokkal közvetlenebb voltam az emberekkel bár ezzel előtte se volt gond lévén pizzafutárként melóztam.kezdtem nagyon ráparázni a dolgora viszkettem stb, éjjel nem bírtam aludni fogytam 10 kilót egy hét alatt- nem volt ekdvem enni, egy idő után már inni se. egyik nap mikor meló közben úgy éreztem nem bíyrombementem dokimhoz aki sürgősségi nrendelt és 6 óra várakozás után kaptam egy frontint, amit természetesen nem vettem be mivel sose szedtem ilyen gyógyszereket féltem tőle. kijelentette hogy akkor pszichiátria . átballagtam, ott egy dokinéni felírt 20 perc beszélgetés után scippát 20 mg-t plussz mellé anaptinexet 3x egy nap. papírra- enyhe, közepes depresszió, szorongás.megjegyzem vhogy baráétságosnak tűnt az egész hely megnyugodtam kicsit, bár ép ésszel belegondolva sose mennék ilyen helyre. a gyogyszereket nem ertem kiváltani és közben jött egy balatoni nyaralás amit .előtte- iszoynatosan vártam, ekkor viszont cak az volt bennem h csak legyek jó laddigra. természetesen nem sikerült, indulás előtti éjjel viszketés, valamint mikor próbáltam elaludni vmi hirtelen felébresztett és zihálva összerázkódva ébredtem. többször egymás után mikro elindult volna az álom- mindig úgy aludtam el h vmi összevissza sztori elkezdett lejátszódni a fejemben, már amikor odafigyeltem rá mert mindig is érdekesnek tartottam -pláne a 7 évi pániknál-hogy mikor alszunk vmilyen szinten nem vagyunk ott a testünkben.de sokat nem foglalkoztam vele, túltettem magam az iylen gondoaltokon mint kb minden máson. miután leértünk egész nap csak próbáltam aludni de folyamtosan felébredtem. próbáltam egy ksi mekis kaját enni ami talán segített, de innentől kezdve a nyaralás átment egy depis dologba és ezidő tájt kezdtem én is egyre rosszabbul, másképp látni a világot. végig webbeteget olvastam ,ám a gyógyszereimet az 5 napos nyaralás 4. napjáig nem váltottam ki. mikor dürödtün kbelegondoltam h mégis miért érzem jól magam minek mi az oka, mikro a többiek elakartak menni mondjuk enni és nagyon nehezen tudtam váltani- totthon is mikor már rosszul éreztem magam volt h csak kocsikáztama városban. 3. nap este kimentem a többiekkel nem depiztem otthon, bár ekkore már úgy voltam h miről beszélgessek velük- egyébként a mai napig elökörködök velük csak néha nehezemre esik témát találni pedig jó haverjaim, legfőképp mert azon agyalok mi bajom.ahgoy kimkentünk siófokon a sétányra ezen az este, teljesen beparáztam a sok embertől , meg csak úgy hogy kiszedtek a megszokott hotelszobából- ahova utáltam visszemnni mert tudtam hogy csak rosszabb lesz ott nekem- már így tekintettem rá. mivel a pulzusom- ami folyamtosan 110 körül volt a tünetek eleje óta- felment 130ra és nem bírtam meglenni egyhelyben úgy döntöttem elfelezem a frontint. hirtelen minden jó lett egész este dumálgattunk piálni persze nem mertem- egyébként a második antibiotikum utolsó szeme a nyaralás első napjára esett volna de nem vettem be , inkább ittam egy kis sört amitől siekrült is elaludnom akkor. A frontin tehát segített, viszont elalvásra már éreztem h megy ki kezdtem parázni mint a rudotel után. másnap ahogy felébredtem nagyon sazrul voltam, semmi hez nem volt ekdvem motviációm, úgy döntöttem kiváltom az antidepiket amit életem egyik legrosszabb döntésének könyvelek el fejben- nem érzelmekben és nem véletelnül írom így. bvettem mind a 2-ből és hirtelen önmagam lettem, bár mintha kicsit belassultam volna, strandoltunk, után ettünk-tök jó étvágyam volt-gondolom placebpó hatás ilyesmi, aztán elmentünk állatkertbeott is elvoltam még ám ahgoy ne mvolt mit csinálni- többiek cigiztek én a kocsiban üdögéltem addig, elkezdtem felfedezni mintha zombinak érezném kicsit amgam- ekkor még nem olvastam semmit az antidepikről. otthon mondtam is bnőmnek h jobb de furán mintha magamhoz kéepst le lennék lassulva egy fél másodperccel és full zombinak érzem magam.Este nagoyn fuirta volt az egész hátam bizsergett a tarkómtól, valamint az egész testemre átment kicsit ez a viszkető érzés.utolsó napra iszoynat rosszul lettem, elfelejtettem hol parkolok a kocsival-pedig kivételesen jó a tájékozódásom, fájtak a fogaim, nem emrtem bevenni a gyógyszert . strandról felmentem sürgősségire, de sokan voltak, úgyhogy hagytam. nem mertem bevenni a gyógyszert. egész nap majd ki akartam szakadni a bőrömből, és még haza kelett vezetnem több száz kilómétert. kis evés- vhogy bement, de alig bírtak rávenni h menjek el enni én is a kfc-be, úgy döntöttem beveszek egyet az anaptinexből. nagyon fura érzés volt a hazaút mintha magamon kívül lettem volna, és ami fura a vezetésem, ami mindig kikapcsolt és 100-ig biztos voltam ,tök bizonytalan lett. ahogy fújt a beáramló levegő mintha az egész testem borzongott volna. fura volt hazaérni is nem volt meg bennem az a jóérzés mikor visszaértünk a városba, olyan semmilyennek hatott minden. a pulzusom 50 volt este , ami az eddig 110 után furcsán hatott. ezután 2 nap jött mikro utánaolvastam a dolgoknak és megérmültem hogy lehet a gyógyszer elvette az érzéseim, több pszichiáterrel beszéltem telefonon csak egyre idegesebb lettem, olyna pánikrohamok jöttek rám, amikből csak azt érzékeltem h semmi kiút, magát az érzést alig éltem meg. az orvosok javaslatára bevettem még 1-t 1-t a gyógyókból ,egész rendben lettem tőlük, bár az érzelmeim nem jöttek vissza. ezekután nem is próbálkoztama gyógyszerrel- fájt az egész testem tőle mintha kiakartam volan szakadni magamból, összeszoríttam az állkapcsom ,ökölbe szorítottam a kezem, ezek mai napig fent állnak-vajon a stressztől vagy a gyógyszertől nem tudom. az ezutáni 2-3 hetet azzal töltöttem h vártam hátha kitisztulnak a szerek, közben persze ezerrel webbeteg, pár pánikroham, beszélgetéseknél nem bírttam koncentrálni, de az étvágyamat vmilyen szinten visszahoztam.elkezdtem az autómmal foglalkozni és így kevesebbet lógni a webbetegen ami sikerült is ám érzelemmentes maradtam és nehezebben koncentráltam a többiekre, cigit viszont orrba száéjba szívom azóta is-ami mkikor szívom kicsit segít utána viszont csak rosszabb. eltelt így 1-2 hét érzelmeim még mindig nem jöttek vissza. viszont a szexuális funkcióim amik ugyancsak ellaposodtak- bár már a gyógyszerek bevétele előtt is- visszajöttek nagyjából bár még mindig koncentrálási nehézségek vbannak aközben is- konkrétan akkor is a betegségen jár az agyam. az időérzékem a gyógyszerek bevétel óta ugyancsak eltűnt, ez talán mérskélődött mostanra. sose kelett ébresztőórát állítanom magamtól ébredtem mikor kellett, pont az ébresztő előtt. újab tünetként feljött bennem az h milyen fura h épp ez emg az van, tehát hogy miylen fura hogy például a karom látom, nem betegesen, csak belegondoltam h mennyire nem is figyelünk oda rá , és azon jrát az agyam évekig hogy bírtam ki h ne figyeljek oda rá. sokakl jboban elkezdtem átérezni másoknak a problémáit, viszont közben sajnso elég fura gondolatok is megjelentek a fejemben sajátomként, nem más hangként, akár az öngyilkosság, vagy h nehgoy vmi butaságotságot tegyek, de ezeket termszetesen sikerütl félreraknom. sajnso ez a mi értelme ennek annak, azóta is emgmaradt, még ha ép ésszel tudom is h pl mi értelme elmenni wc-re, vagy enni, de valahgoy sokkal nehezebben állok neki, szinte kínlódásként .sok sok pénzt sikerült elvernem közben gyógyszerekre, és különféle vizsgálatokon is voltam a héten- asztma, allergia, pajzsmirigy tsh szint, még féregpetéket is néztek de negatív minden. egy állandó fehérvéjsejtszám emelkedés van már az egész eleje óta, meg 37,5-s állandó testhőm, plusz a magas pulzus-120 körüli mostanság. a héten elmentem egy pszichólógushoz (pont aznap mikro kdierült sajos aminek a reggelén azzal az üzenettel keltem hogy a munkahelyem megszünt)aki közölte A opcióként h lehet enyhe skizófrénia mivel nagymamám testvérének is volt.Esetleg tényleg tesi gond, vagy egy valamiylen szintű szorongás. ezzel természetesen úgy rámijjesztett, hogy azóta kb 2x ettem, hirtelen megint olyan rossz lett mint az első héten, és konkrétan semmi értelmét nem látom az életnek, pláne h a pajzsmirigyem is, amiben reménykedtem, negatív leletet adott TSH-ban. nem akarok beteg lenni, de legalább tudnám hogy oka van annak hogy érzemnem vagyok önmagam. este bevttem egy aszpirint a tartós fejfájásra- ez is akkro kezdődött mikor a gyógyszert bevettem, erős homloktáji és tarkótáji nyomásszerű fájdalom valamint fülzúgás- amitől érdekes mód több órán ekresztül jobban éreztem magam- bár nem rögtön, konkrétan órákat kocsikáztam céltudatlanul a városban és csak az járt az eszem h mivan ha skizofrén vagyok. magát a realitást látom nincsenek téveszméim, gondolataim, hangok a fejemben,nem látok hallok semmi különöset ,de a dokinő teljesen rámijesztett, és ezekkel az érzelemmentes tünetekkel, stb-vel a buta fejemmel elkezdtem rögtön azokat az oldalakat olvasgatni és csak egyre jobban elkeseredek.éjjel természetesen megint felriadtam mikro aludni próbáltam úgyhgoy egy jó 2 óra ezzel telt el és nem is sikerült visszaaludni. ami érdekes hogy évek óta fája ahasam, és így hogy nem eszek úgy vettem észre az alvásprobléma csak ilyenkor jön ki. az álmaim is tiszták, bár intenzívebbek, viszont azok is érzelemmentesen hatnak rám. Természetesen belátom hogy lehete az egész attól , hogy ráparztam és emiatt " nem érzek semmi" de nagyon félek h ogy valami nagyobb gondom van és nem fogok tuni kijönni belőle. aki végigolvasta és válaszol annak köszönöm. Valahogy megpróbálom túlélni a napokat, mert alapvetően tudom hogy semmi nem változott a világban és én is ugynaz vagyok csak így érzelmileg 0-án és hogy nincs motvációm, plusz étvágytalanul , fáradtan( amik mindig is odavágtak nekem) nem egyszerű.


ui: bocsi a helyesírási hibák miatt, plusz még a sztorihoz annyit tennék hogy az egész előtt fogadtunk körökbe egy kutyust aki elég nagy plusz sok évnyi itthon ülés és szülőktől való kunyerálás után végre elkezdtem dolgozni és úgy láttam végre kezdek megfelelő úton járni, ám megéreztem a terhét is a felelősségtudatnak. sajnos mint máskor lehet tudatosan tettem tönkre az egészet. egyénként máskor semmilyen mentális gondom nem volt, nagyon lusta voltam egész életemben, de mindig meg volt a abráti köröm a cuccaim, gyönyörű barátnőm tehát amire egy normális ember vágyhat. Úgy érzem csak mindenbe tulságosan belegondolok, túlgondolok, keresem mindennek a miértjét.


25/f



2018. aug. 24. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Mintha egy Csáth Géza epigont olvastam volna (Egy elmebeteg nő naplója).

A sírkövesnél volt rajtad szájmaszk ? A szilikózisnak fura tünetei lehetnek.

2018. aug. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az bíztató :)


nem de pár napig voltam csak ott, összesen annyi port nyeltem amennyit mellettem a régi sírok újracsiszolásával a kolega felkavart

2018. aug. 24. 13:20
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Ne haragudj, de nem olvastam el a novelládat. Viszont sikeres író lehetnél.
2018. aug. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Probaltam reszletes lenni :)
2018. aug. 24. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!