Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dohányzás leszokás meddig...

Dohányzás leszokás meddig okoz depressziót?

Figyelt kérdés
2018. aug. 24. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Depressziót? Semeddig.
2018. aug. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem okoz.

Pótcselekvést okozhat (pl. evéssel való kompenzálás), de nem minden esetben okoz.


Én anno Allen Carr könyve alapján szoktam le és nagyon jó volt.

2018. aug. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semeddig!
2018. aug. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mivel dopamin szintet megemeli a cigi, ezért elhagyása után zavar lesz, amíg az agy meg nem szokja az új átlagos dopamin szintet, és depressziós az ember.


Érdemes lehet rákeresni, mi emeli meg természetes úton a dopamin szintet, hogy csökkentse az elvonás tüneteit.


Akár 2-3 hónap, utána még 2 évig időszakosan visszatérhet, ha erősen dohányosról van szó.

2018. aug. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A sport az ami emeli természetes módon, szoktam is kerékpározni. Munkába is már lassan hülyének néznek mert kB. 150%-ot dolgozok mint eddig(fizikai munka).

De néha még így is nagyon mélyen vagyok.

Az lesz a baj, hogy jön a rossz idő és a kerékpározás fura lesz.fekvőtámasz nem megy mert fáj a könyököm

2018. aug. 25. 20:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Hideg zuhany? Ha fokozatosan hozzászoktatod magad segíthet.


Kezdetben csak elég végtagokat megmosni hideg alatt. Pár nap után mehet egész test, kivéve fej, mert ájulást okozhat, míg nem szokod meg.


Pár hét alatt juss el 5-10 percig, amíg a zuhany alatt maradsz. Levegőt csak lassan vedd.


Magsavérnyomás, alacsony vércukor esetén ellenjavallt.

2018. aug. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szenes43 ***** válasza:
Ne járj úgy mint én! A 3. befulladásom után tettem le végleg a cigit vagy 50 év dohányzás után 2 éve. Elég csak arra gondolnom hogy mi ér többet ,egy pofa füst vagy egy korty levegő. Most havonta járok felíratni a légzéskönnyítő befúvó pipákat és hála az égnek mostanában baj nélkül lélegzem.
2018. szept. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!