Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kene tennem, hogy mindent...

Mit kene tennem, hogy mindent rendbe hozzak?

Figyelt kérdés

1. Megbuktam matekbol,azóta se mondtam el az apámnak aki külön él,mert nagyon tartok tőle.(nem fizikailag,szóval nem attól felek h megver) hanem inkább attól,hogy anyagilag és mentálisan is sokat segített nekem az utóbbi időben, És felek h úgy fogja gondolni mintha átvertem volna vagy kihasználtam volna.


2. Rendszeres zöld fogyasztás



3. Teljesen antiszoc vagyok egy ideje, es teljesen kivagyok merulve,szorongok illetve rosszul alszok(gondolom a sok teher amit magamnak okozok.) Ezek is gondolom köthetők a bukáshoz, legalább is sokban hozzájárul.


Holnap van a potvizsga,jártam tanárhoz és nagyjából átnéztünk mindent,de attól felek nincs meg bennem az a plusz amivel attudnek rajta menni.


És ezek csak jelenleg a legkiemelkedőbb problémáim a sok kisebb mellett.



2018. aug. 26. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne titkolózz előtte! Előbb vagy utóbb úgyis megtudja. Tudom, hogy félsz, de ha nem tőled tudja meg, akkor még rosszabb lesz a helyzet. Ha te mondod el, esélyt adsz magadnak arra, hogy egyben ki is öntsd a lelked. Szerintem neked főként erre van szükséged. Beszélni valakivel a félelmeidről. Látod a saját problémáidat, érted, hogy mi miből ered, tehát egy intelligens fiatal vagy. Szeresd egy kicsit jobban magad! Ne hidd, hogy nem vagy képes megtanulni a matekot! Ugyanúgy képes vagy rá, mint mindenki más. Csak kitartás kérdése az egész. Azt meg remélem, mondanom sem kell, hogy az önpusztítást most azonnal hagyd abba! Az égvilágon semmi értelme. De szerintem ezeket te is pontosan tudod, csak éppen nem bízol önmagadban eléggé. Nem hiszel benne, hogy akár a vizsga, akár a leszokás sikerülne. Pedig de. :)
2018. aug. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte válaszod. Jelenleg is olvasgatom a matekot és próbálok pozitívan gondolkodni.
2018. aug. 26. 23:11
 3/8 anonim válasza:

1. Szerintem ha mentálisan segített apukád (van valamilyen lelki problémád?) Nem fogja így érezni. Azért mert volt oka rá (szeret) hogy segített és ha eddig kedves volt (szeretett) akkor nem fordul hirtelen egyet a "hangulata" (vagyis nem fog hirtelen nem szeretni). Ez mellett szerintem alapból nem érezné ezeket max szomorú lenne egy kicsit de ha el szeretnéd neki mondani akkor a vizsga után tedd ha átmentél mert úgy azért jobban hangzik hogy: "Figyu apu el kell mondanom valamit...megbuktam matekból..tegnap volt a pótvizsga de átmentem! Sajnálom hogy csalódást okoztam...!"


2. Ezt hogy érted? (Sajnálom ha értetlennek tűnök elég húzós napom volt tegnap)


3. Ha elmondod apukádnak lehet jobban leszel de ha nem ajánlom a pszichológust mert ennek olyan oka is lehet amiről nem is hinnéd!

2018. aug. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze hogy több oka van. Én azok közé tartozok akik nem tálalják a helyüket. Nagyon sok rosszban volt részem életem során amik bennem nyomot hagyták. Nagyon sokat foglalkoztam pszichológiával volt h beforgattam saját magam ami nem a legjobb. Elkezdtem a világot elítélni utána, jött a fű és egyéb. Nem gondolnám magam hulye gyereknek (de mégis az vagyok,hisz képtelen vagyok magammal elfogatattni a vilagot)... mentálisan segített mert ő volt az egyetlen akinek tudtam beszélni a gondjaimról (a világ nezetemrol) tisztába volt/van vele h van ilyen és gondolom úgygondolta,hogy ezert segít anyagilag illetve ilyen kis beszélgetésekkel. 1.82vel buktam meg, úgyhogy osztalytarsam 1.60 al tovabb ment. Ezt nem azert irtam h magamat próbáljam jobb fénybe tüntetni,de ez van. Olyan gondolataim voltak nem.regiben ,hogy ha megbukok én nem matekból bukók hanem az életből. Ügyvettem eszre nem igazan foglalkoznak ilyenekkel a tanáraim. Anyukámmal nem jó a kapcsolatom se a bátyámmal.
2018. aug. 26. 23:54
 5/8 anonim válasza:
Szia! Átmentél a pótvizsgán?
2018. szept. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

1. Ha szeret,nem fog miatta elitélni.

2. Ez nem probléma

3. Valószínűleg túl sokat várnak el tőled.

2018. szept. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Átmentem a vizsgán de ezen kívül minden maradt a régi
2018. szept. 15. 00:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Na király! És elmondtad apudnak?
2018. dec. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!