Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, akinél diagnosz...

Van itt olyan, akinél diagnosztizáltak (! ) elkerülő személyiségzavart?

Figyelt kérdés
Miben nyilvánul meg nálatok? Milyen kezelést, terápiát kaptok rá? Mi vált be, mi nem? Mikor kaptátok a diagnózist?
2018. aug. 27. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Én. Abban nyilvánul meg, hogy kerülöm az embereket, és minden szociális helyzetet. Képes vagyok boltba, postára, stb menni, de nem szeretek. Semmilyen kezelést nem kapok rá, mivel nem megyek el.:)Régen azt mondták, hogy zárkózott vagyok, aztán azt, hogy introveltált, meg szocfóbiás. Én meg azt mondom, hogy jobb szeretek egyedül lenni, mint a sok hülyével összezárva pl a buszon.
2018. aug. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem szoc. fóbiával (is) diagnosztizáltak, ez szerintem hasonló, mint az elkerülő személyiségzavar. Utálok emberek közé menni, ha lehet, egyedül vagyok. Postán, boltban, patikában stb., ha dolgom van, elintézem, de nagyon nehezen veszem rá magam, de ha bankba, hivatalba kell valami "bonyolultabb" dolgot intéznem, oda szinte szorongva megyek be, vagy inkább be se megyek és megpróbálom neten elintézni az ügyeket. Továbbá igyekszem elkerülni az emberekkel való beszélgetést/találkozást, ez leginkább a szomszédokkal való "kapcsolatomban" nyilvánul meg. Konkrét példa erre, hogy általában, mielőtt elindulok otthonról, megfigyelem, hogy nincs-e a "közelben" szomszéd, csak hogy ne kelljen vele találkozni, főleg ne beszélgetni. Ha ez valamiért nem megoldható, akkor egy gyors köszönés, és sietősen megyek is a dolgomra. Tudom, fura, de ez van...
2018. aug. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
*bankban, hivatalban
2018. aug. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Főként tényleg azokhoz szólna a kérdés, akiket konkrétan elkerülő személyiségzavarral(!) diagnosztizáltak(!!!).

:)

2018. szept. 12. 15:52
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Engem is diagnosztizáltak személyiségzavarral. Bár nem elkerülővel hanem (hiszrtinokis, infantilis, passzív-agresszív és nárcisztikus mind a négy egyszerre van jelen) de nem tartom ezt olyan súlyos probémának orvosom is mondta ezt nem lehet gyógyszerrel kezelni.


Neked milyen problémát okoz ez a zavar?

2018. szept. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem is van több másik is. És nem tudom, mi mitől van... Azért érdekelne, mások hogyan élik ezt meg. Mert amiket neten magyarul találok róla, az rám nem is illik, úgy érzem. Csak nem tudom, hogy azok rossz cikkek, vagy mivan?!
2018. szept. 12. 22:15
 7/9 A kérdező kommentje:
Tényleg az érdekelne, hogy mik a tünetek, miben nyilvánul meg nálatok?
2018. szept. 28. 18:58
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 Te egy rokonlélek vagy! Én is így érzek mint te. Jó tudni, hogy nincs egyedül az ember :)


Minden jót Neked!

2018. nov. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem elkerülővel diagnosztizáltak.

[link]

Ezt egy pszichológus ismerősöm küldte,hogy jobban megértsem mi is ez a személyiségzavar pontosan.Szóval ez a cikk elméletileg jó.

Sématerápiával kezelik egyébként.

2020. máj. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!