Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » S. O. S. Hogy mondjam el a...

S. O. S. Hogy mondjam el a legjobb barátomnak, hogy valószínűleg depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Sajnos már odáig jutottam, hogy az emberi kapcsolataimat is veszélyezteti a dolog. Gyakran ignorálom őt és a többi barátomat, de ők nem tudják, miért történik ez. Elég sok depresszív tünet jellemző rám (alvászavar és hiány de olyan is van hogy egy egész napot átalszok, rendszertelen étkezés, hangulat ingadozások, könnyen frusztrált és irritált leszek, önbizalom csökkenés, néha önutálat, már nem lelek örömöt olyan dolgokban amikben régen igen, ha nem megyek sehova akkor egyáltalán nem törődök magammal pl. van hogy napokig nem fürdök, és nemrég volt egy pánikrohamom is ami ezelőtt még sose történt, önygilkos gondolataim nincsenek). Ennek ellenére nem vagyok benne biztos, hogy depressziós lennék, de valahogy gyanítom. Nem beszéltem még erről senkinek, de gondolkoztam már azon hogy felkeresek egy pszichológust, már nézegettem is néhányat neten. Nem most akartam elmondani a legjobb barátnőmnek a dolgot, de úgy érzem kezdünk eltávolodni emiatt a dolog miatt és ezt szeretném megakadályozni. Tanácsok?

17/L



2018. aug. 28. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján szerintem is depressziós vagy. Már maga az, hogy elismered a problémát, és segítséget keresel, javít a helyzeten. Ha a barátnődnek tényleg fontos vagy, meg fogja érteni a helyzetet, és segíteni próbál majd. Légy vele őszinte.
2018. aug. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudod, hogy hogyan vezessem fel neki? Most olyan passzív agresszív velem és ezzel egyáltalán nem könnyíti meg a dolgokat mert megint olyan gondolataim vannak hogy lehet hogy igazából utál és le se szarja mi van velem. Az a baj hogy félig elhiszem ezeket a gondolatokat de mégis mi van ha nem igazak. Nem akarom elveszíteni őt, de fogalmam sincs hogy hogy magyarázzam el neki a dolgokat érthetően, vagy hogy hogy kezdjek bele.
2018. aug. 28. 23:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Én csak odaálltam, mondtam a barátnőimnek, hogy bocsi, de depressziós vagyok ezért kerülöm őket. Megértőek voltak és segítettek. Mikor elutasítottam őket ők jöttek hozzám. Szóval nyugi, csak mondd el nekik, könnyebb lesz
2018. aug. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elmondtam végül. Más reakcióra vártam, de igazából megkönnyebbültem, hogy most már tudok erről is beszélni valakivel.
2018. aug. 30. 21:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Állítólag a legjobb barátodról van szó. Nem fog belédrúgni ,hanem van rá nagy esély, hogy támogat.
2018. aug. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi volt a reakció?
2018. aug. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!