Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, szociális fóbia...

Szorongás, szociális fóbia "új munkahellyel"?

Figyelt kérdés

Egy éve dolgozom egy cégnél diákként és sose volt bent semmi baj, azonban a jó munkám miatt azt mondták átvesznek főállásba, ami persze szerződésírással és plusz kötelezettségekkel jár.


Tavaly depressziós voltam illetve már 4 éve küzdök szociális fóbiával, hol jobb hol rosszabb. Most igazából a munkaköröm ugyanaz lesz csak annyi hogy néha be kell ülnöm ilyen megbeszélésekre.


Egyszerűen annyira ideges vagyok miatta és szeretnék tanácsokat kapni hogy ha valaki küzdött ilyennel akkor hogyan győzte le.


Tudom hülyén hangzik és inkább pozitívan kéne éreznem ezzel kapcsolatban, de egyszerűen annyira elfogott ez a rossz érzés, hogy egy év után ismét be kellett vennem nyugtatót, hogy ne izguljak majd annyira. Plusz nálam ez abban nyilvánul főleg meg, hogy émelygek, így alakult ki egy ilyen szituációból anno a fóbiám is. Állandóan attól félek hogy több ember előtt ájulok el, gyengülök el vagy leszek rosszul... Hiába mondom magamnak hogy ez nem reális félelem, nem segít.


Gondolodom persze hogy megint eljárok pszichológushoz, de annyira nehéz jó szakembert találni a városunkban, hogy egyelőre nem tudom kihez forduljak. Akihez a depresszióval jártam, annyira nem volt szimpatikus.


23/N



2018. aug. 31. 07:57
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia! Én ugyanebben a cipőben járok, teljesen aterzem. van egy nagyon jó pszichológus, a Forrás magánrendeloben rendel, Ágoston Gabirella, interneten fent van az elérhetőség. Nagyon kedves, segítőkész, a szociális fobia az egyik fő területe, több cikket olvashatsz tőle, ha beírod a googliba a nevet. Felir neked gyogyszert, ha arra van szükséged, és nem kötelez, hogy járj hozzá havonta, vagy hetente ha te nem akarod. Ha rendbe jössz, akkor elég az éves kontroll. Nagyon jó vele beszélgetni, nagyon megértő, jófej, és jók a módszerei.


Őszintén remélem, hogy ez majd segít neked, mert nagyon megneheziti ez az ember életét.


További szép napot, és gratulálok amúgy a sikerekért amiket elertel a munkahelyeden! :)

2018. szept. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Utánanézek mindenképp, nagyon szépen köszönöm!!! :)
2018. szept. 5. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!