Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki azt mondta depressziós...

Valaki azt mondta depressziós vagyok, igaz ez?

Figyelt kérdés
Ott kezdődött az egész, hogy apám meghalt, anyámnak új barátja lett, aki ellenünk fordította őt, három tesómból egyik a barátja pártján van, egy másikkal alig beszélek, és ha beszélek is az idő nagy részében negatív beszélgetés zajlik le köztünk, a harmadik testvéremmel jó a kapcsolatom, de ő meg alig van itthon. Nagyjából ez történt velem az elmúlt három hónap alatt. Miután megkaptam hogy depressziós vagyok, megijedtem hogy tényleg igaz e, mert nem tudom :( . Sűrűn van hogy feljön bennem hogy mi történt apuval, ezért általában mikor ez így van elmegy a kedvem mindentől, nem gondolok a halálra, nem szeretnék meghalni nem így értettem, hanem onnantól nincs kedvem beszélgetni, nincs kedvem ott lenni ahol, nincs kedvem mosolyogni. Nemrég lett egy barátom, akivel egyik pillanatban úgy vagyok hogy nagyon hiányzik, de utána van pillanat mikor annak örülnék a legjobban, ha mindenki eltűnne a környékemről, és egyedül szeretnék lenni teljesen (ami egyébként lehetetlen). Utána néztem mit takar a depresszió, és a tünetek nagy részét észlelem is, de remélem csak beképzelem magamnak vagy hasonló, nem tudom, mert nem akarok az lenni. Szakemberhez nem tudok elmenni, mert ha ezt otthon mondom kinevetnek vagy hülyének néznek amiért ilyet találok ki. Nem tudom mit kezdhetnék...

2018. szept. 5. 18:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2018. szept. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
17
2018. szept. 5. 18:23
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor mehetsz iskolapszihologushoz is.
2018. szept. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azzal az a baj, hogy akkor nem időben érnék haza, azt viszont számon tartják, mikor és hol vagyok.
2018. szept. 5. 18:28
 5/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy csak a körülmények áldozata lettél és ezért érzed úgy, hogy depressziós vagy. Nehéz időszakban természetes is, hisz gyaszolsz is és még otthon sincs nyugalmad. Én orvost még nem feltétlenül ajánlanék, lehet elég lenne egy beszélgetés is.
2018. szept. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Magára az ötletre már én is gondoltam hogy jó lenne valakivel beszélni. Csak azt nem tudom kivel, mert olyannak aki "elfogult" gondolok itt barátnőre nem szeretnék mert ő ugy is azt mondaná amit hallani szeretnék, ismerőssel sem tudok mert másokat nem akarok ezzel kellemetlen helyzebe hozni, másban meg nem annyira bízom, hogy kibeszéljem a családi gondjaimat. Ami eddig szimpatikus az az hogy valaki olyannal aki nem ismer és név nélkül lehet vele beszélni, csak az is "érdekes" lenne
2018. szept. 5. 18:48
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha osztályfőnöknek elmondod, hogy szeretnél beszélni az iskola orvosával biztos elenged egy órára!
2018. szept. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Mikor vesztetted el apukádat?
2018. szept. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

ez meg nem jelenti azt, hogy depresszios vagy. ha felev mulva is eszleled a tunetek nagyreszet magadon, akkor mar elgondolkoznek rajta. egyelore en is a beszelgetest javasolnam, az mindig segit. szimplan ontsd ki a lelked, mondd el a barataidnak, mi segitene. esetleg keress egy uj hobbit, hogy kicsit eltereld a gondolataidat.

mondom en, aki 12-14 eve depresszios. :D nekem a szakember nem sokat segitet, se a gyogyszerek, se a csoportterapia, se a beszelgetes.

2018. szept. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Korábbi kérdésre: június végén

Köszönöm szépen a segítséget, ezt fogom tenni. Sokat segít, köszönöm.

2018. szept. 6. 07:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!