Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiások! Van...

Szociális fóbiások! Van köztetek, akiknek sikerült megvalósítani azt, hogy egyedül tudjon élni?

Figyelt kérdés
Úgy érzem,hogy stabil,kiegyensúlyozott életet csak így tudnék élni ezzel a betegséggel.De nagyon nehéz megteremteni.
2018. szept. 8. 06:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt,hogy egyszerre dolgozzak,emberek között,és amit otthonnak neveznek,ott sem lehetek egyedül...úgy érzem a kettő együtt sosem fog menni.
2018. szept. 8. 06:37
 2/12 anonim ***** válasza:

Én erről álmodoztam sokáig, évekig, most külföldön melózok, de a kívülállóság érzése, van amikor elviselhetetlen


Muszáj olyan melót találni amit élvezel, másrészt, a depresszió annyira erős lesz, hogy kinyírod magad

2018. szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem lett volna rá lehetőségem, sajnos elhalasztottam. Webadminisztrációs munka, otthonról végezhető, még laptopot és telefont is kaptam volna. Igaz, hogy itt a munka jelentős részébe emberekkel kellett volna telefonálni, de nálam ez még beleférne.


Próbálj lehetőségeket keresni, szerintem ki lehet alakítani ilyen életet.

2018. szept. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Vagy otthoni meló,és akkor esetleg ellakni valakivel,vagy ha már el kell járni,legalább otthon lehessek egyedül.


Annak,ha nap 24 órában szorongásban élsz,nem jó a vége.

2018. szept. 8. 19:55
 5/12 anonim ***** válasza:
van ám olyan ember aki ezt megérti, pl én is ilyen vagyok, sokan vagyunk, az emberek 5%-a kb :P
2018. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Működhet az otthoni meló és az egyedül lakás is, csak keresni kell folyamatosan a lehetőséget. Egyszer összejön.
2018. szept. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Szia! Nem feltétlen fogok a kérdésre válaszolni, így nyugodtan ítélt nem hasznosnak a válaszomat. Én is fóbiás vagyok, igaz nem szoc a fő, de azzal is rendelkezem valamilyen szinten, így átérzem a helyzetet. Szerintem nem jó, ha amitől félsz, elmenekülsz előle, mert egy idő után egyre mélyebbre fogsz a fóbiában süllyedni, ha nem nézel vele napi szinten szembe. Nem garantált sajnos, hogy ettől elmúlik majd, minden nap ugyanolyan nehéz lesz, de ha nem csinálod, akkor viszont tuti, hogy rosszabb lesz.

Én amikor olyan volt, folyamatosan kerültem a fóbiás helyzeteket (persze, mert az adott helyzetben úgy volt nekem könnyebb), és egy idő után már minden mástól is féltem, az utcára sem mertem kimenni.

2018. szept. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Egyetértek a 7-essel. Én gyerekkoromtól kezdve szociális fóbiás voltam, és mára már sikerült teljesen leküzdenem (pszichológus segítségével). Szóval szerintem kezdd el erősíteni az önbizalmad, pl sportolj, lépj ki a konfortzónádból. Ne hagyd, hogy a negatív gondolataid irányítsanak (pl mit gondolnak rólad mások, ne keresd a hibákat magadban). Amikor beszélsz valakivel, próbálj rá figyelni, ne a szorongásra. Gondolj arra, hogy ez csak egy érzés, és attól függetlenül, hogy most ezt érzed, meg tudod tenni. És NE ADD FEL! Nekem kb másfél év alatt sikerült kijönnöm ebből, mert ez egy tanulási folyamat, de nagyon megéri. Ha bármi kérdésed van, írj, szívesen segítek.
2018. szept. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#3-as és #6-os vagyok


Igazuk van az előttem szólóknak, elsőnek próbáld legyőzni a fóbiád. Akkor még csak az ugrott be, hogy nekem majdnem összejött és eszembe se jutott a jobb megoldást javasolni.

2018. szept. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nézd,én sportolok!Itthonra vettem eszközöket is,mert egy edzőteremben nem tudnék maradni.10 éve edzek rendszeresen.Szerintem önmagában a jó külső nem egyenes arányos az önbizalommal,az sokkal összetettebb.


Nálam elég jellegzetesek a fóbia tünetei.Nem tudok idegen helyen wc-re menni.

Így nekem nem abból állnak pusztán a tünetek,hogy megszédülök,stb,hanem nem tudom a fizikai szükségleteimet kielégíteni.


Úgy érzem,hogy egyedül akkor mozdulhatna valamerre az életemet,ha egyedül tudnék élni,és legalább azzal nem lenne gond,hogy az otthonomban mikor tudok wc-re menni,mondjuk.

2018. szept. 11. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!