Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy év nyugtató szedéstől...

Egy év nyugtató szedéstől lehet valami problémám?

Figyelt kérdés
Utolsó évemet kezdtem a suliban, de már nagyon nehezen bírom. Egyszerűen mindenhez sok erő kell, ahhoz hogy felkeljek reggelente, hogy bemenjek.. és minden nap alig várom, hogy kiszabaduljak. Suli előtt már fizikai tüneteim vannak. Muszáj végig csinálnom, nem hagyhatom ott. Viszont annyira magam alatt vagyok most, hogy az egyetlen gyors megoldást a nyugtatóban látom. Ha egy évig szedem, persze nem minden nap, lehet belőle valami baj?

2018. szept. 9. 07:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"És nem konkrétan a haláleset miatt szerettem volna szedni bármit is, nem tudom ezt honnan veszed.

Csak említettem, hogy hozzájárult a mostani lelkiállapotomhoz."


Értem én. És igen, nyilván hozzájárult, épp ezért mondom, hogy nem szabad rögtön hosszú távú (egy egész éven át tartó) gyógyszerszedésben gondolkodni most, hiszen valakinek a halála nem olyan trauma, ami folyamatosan ugyanúgy fennáll hosszú távon, hanem olyan, amit rövid távon kell esetleg(!!!) gyógyszerezni, de aztán egyre elviselhetőbb lesz. Vagyis az, hogy most, egy haláleset után közvetlenül padlón vagy, még egyáltalán nem ok arra, hogy elkezdj gyógyszert szedni, és mindjárt olyan lendülettel, hogy egy egész évre betervezd.

Az a lényeg, hogy ha beteg vagy, akkor fordulj orvoshoz, esetleg hagyj ki egy fél vagy egy egész évet, hogy annál nagyobb lendülettel tudd majd befejezni később az egyetemet (ami nem suli, meg nem iskola). Az első az egészséged legyen, ne a karriered, ne kezdd el gyógyszerezni magad nulla hozzáértéssel meg gyk-s ötletelések alapján, mert akkor leszel csak igazán beteg!

2018. szept. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Az egy évet kizárólag az egyetem miatt "terveztem be", mert annyi van még hátra belőle, és az gyakorolja rajtam a legnagyobb nyomást, minden tünetem, ami a stresszből fakad, az egyetem miatt van, mert ott kaptam a legnagyobb nyomást az elmúlt 2 évben. A többi csak hab a tortán.


De köszönöm a tanácsodat!

2018. szept. 9. 10:17
 13/13 anonim válasza:
Szintén 22 éves lány vagyok.Régen a sulitól nekem is voltak fizikai tüneteim.Neked mik vannak?
2018. szept. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!