Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek melyik a legerőseb...

Szerintetek melyik a legerősebb antipszichotikum?

Figyelt kérdés

2018. szept. 10. 20:56
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Haloperidolt szedek.
2018. szept. 11. 11:21
 12/25 anonim ***** válasza:
De ha nem betegség szempontjából, akkor miért fontos ez a kérdés?
2018. szept. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
És milyen a Haloperidol? Segít?
2018. szept. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Szerintem erős gyógyszer sok a mellékhatása de van rá egy külön gyógyszer ami a mellékhatásokat semlegesíti. Így elviselheto....
2018. szept. 11. 20:13
 15/25 anonim ***** válasza:
Szerintem az aripiprazol. Amilyen kis "ari" neve van, annyira üt. De lehet, csak ez első hetekben. Nekem csak felerősítette a hallukat, aztán lecserélték. Szedtem haloperidolt is, quetiapint és szulpiridet is. Igazából egyik sem vált be.
2018. szept. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Én is szedtem Aripiprazolt, meg még rengeteg más antipszichot de nem is tudom már hogy az milyen volt.
2018. szept. 14. 12:19
 17/25 Naive válasza:
Haloperidol. Az egy méreg. Ha módodban áll, szerintem szánj rá egy fél évet, és menj intenzív terápiába a bajoddal (pl Thalassa, Tündérhegy), ahol a probléma gyökerét pszichoterápiával kezelve akár a gyógyszer elhagyása is lehetséges. Brutális szerek azok az első generációs antipszichotimumok, szerintem nem élet olyanon élni, és nem is megoldás lelki problémára hosszú távon, hogy gyógyszerrel lefojtjuk. Mellékhatásra antiepileptikum, annak a mellékhatásaira megint egy gyógyszer, A hormonháztartásod elmászik, akkor lehet a fizikai bajokkal is küzdeni... No meg ahogy hozzászokik a szervezet, előjönnek újra az alaptünetek is, akkor majd jól "beállítanak egy új gyógyszerkombinációt"... Amíg nem mész le a gyökeréig (gyerekkori traumák, hibás konfliktuskezelési minták) erről fog szólni az életed....
2018. szept. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Voltam a SOTE-n 2 hónapot 4 évvel ezelőtt az akkor sokat segített de sajnos most nincs lehetőségem arra, hogy oda menjek újra mert az ország másik végében lakom már.

Tény, hogy kapok lamolepet is ami ugye antiepileptikum, de nálam a "betegséget" nem tudják máshogy kordában tartani, annak ellenére, hogy pszichoterápiára is járok. Én mindig próbáltam abbahagyni a gyógyszereket, főleg a Haloperidolt és megbeszélni az orvossal, hogy ezt nem szeretném szedni de akkor egyből a kórházzal fenyegetőztek, ahol már így is voltam több mint 10x.

2018. szept. 17. 18:40
 19/25 anonim ***** válasza:

"és megbeszélni az orvossal, hogy ezt nem szeretném szedni de akkor egyből a kórházzal fenyegetőztek, ahol már így is voltam több mint 10x."


Bakker, nem lenne itt az ideje orvost váltani?

2018. szept. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Ez kb az ötödik orvosom eddig.....
2018. szept. 19. 19:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!