Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit mondjak az orvosnak,...

Mit mondjak az orvosnak, hogyan kezdjem el a beszélgetést?

Figyelt kérdés
Egyre biztosabb, hogy szociális fóbiám van, vagy valamilyen szorongásos betegségem. Léci írjátok le, hogy zaljik egy kivizsgálás ilyen esetben? Először háziorvoshoz kell mennem beutalóért, aztán hogyan tovább? A háziorovsnak is le kell írnom a panaszaim, vagy azt elég csak a pszichiátrián elmondanom? Komolyan fogják venni a problémám? Milyen kezelésre számítsak? 20/L
2010. jún. 22. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:

ált. pszichoterápia ill. antidepresszáns/szorongásoldó adása.. legalábbis a kórélettan könyvem szerint...holnap szigorlat lesz belőle:P

ez pszichiátriai eset, beutalót sztem háziorvostól kell kérned, ha higgadtan elmagyarázod, nem fog hisztisnek nézni... de többet sajnos én se tudok:(

2010. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

jó napot doktor bácsi!

jó napot kedves páciens, mi a panasza?

az a helyzet doktor bácsi, hogy ilyen meg ilyen tüneteim vannak, kéne beutaló a pszichiátriára...blabla

2010. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pont ez a lényege a betegségnek, nem nagyon merek megnyilatkozni...
2010. jún. 22. 13:58
 4/6 anonim ***** válasza:

csak a doki lesz bent, meg az asszisztens. az nem túl sok ember.muszáj elmesélned:(

képzeld el, h épp ide írnád le, csak mondod:)

2010. jún. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%

A háziorvosnak elég csak azt mondani, hogy a pszichiátriára kéne beutaló, amúgy nem is muszáj, mivel lakóhelyed valószínűleg tartozik egy kórház, ill. szakrendelő körzetéez, és minden szakrendelőnek van pszichiátriája is, és oda a TAJ és lc. kártyáddal tudsz bejutni, esetleg időpontot kell előtte egyeztetni a pszichiáterrel. Beutaló csak akkor kell, ha konkrét orvoshoz, intézménybe akarsz menni, ahová lc.-d alapján amúgy nem tartoznál. Persze a h.o.-t érdemes megkérdezni, hogy ott hol van pszichiátriai szakrendelő, vagy kit ajánl, a h.o.nak nem kell beszámolnod a tüneteidről, csak vázolni a helyzetet, és útmutatást kérni, kötelessége adni.

Amúgy a pszichiáter az érzéseidre lesz kíváncsi, első pár alkalommal a régi időkről fogtok beszélgetni, ez az anamnézis, megkér majd, hogy idézz fel konkrét szituációkat, és mondd el, hogy akkor mit éreztél.

Sajnos fog adni gyógyszert, de megfelelő pszichiáter mellett a tünetek enyhülhetnek, elmúlhatnak a kibeszéléstől is, és nem kell egész életedben gyógyszert szedned, hisz folyamatosan változol... :)

2010. jún. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanilyen helyzetben voltam, mint Te. Éreztem, hogy már muszáj kezeltetni szoc. fóbiámat, de rettegtem attól, hogy el kell mondanom egy idegen orvosnak. Én úgy oldottam meg, hogy nem egyedül mentem be, hanem jött velem a párom, és így sokkal könnyebb volt elmondani, mert együtt szedtük össze a tüneteket. És nemcsak engem figyelt az orvos, hanem egy jó kis beszélgetés lett belőle. Írt fel gysz. - t, és azóta 100x jobb. De amikor elmondtam Neki, és megértett, már jobban éreztem magam. Javaslom Neked, vigyél be magaddal Te is valakit aki jól ismer Téged és nem vagy előtte szégyenlős.
2010. jún. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!