Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudok tanulás mellett...

Hogyan tudok tanulás mellett egy kisbabát nevelni majd?

Figyelt kérdés

Tudom a kérdés eleve butaság és egyértelmű,hogy az ember ha úgy látja,hogy nincsenek olyan körülmények között akkor nem szül gyereket.

Jövő szeptemberben reményeim szerint kezdem az orvosit,ami összesen 11 évet fog igénybe venni,illetve 6 év után a tanulás mellett dolgozhatok is de akkor is mire végzek 29 éves leszek. Én pedig mindenképp 25 éves koromig szeretnék minimum egy gyereket.Itt merül fel a kérdés,hogy ha esetleg valaki járt már ugyanebben a cipőben hogyan oldotta meg?Lehet-e a szakosodás mellett gyesre menni?Van-e az embernek ideje arra,hogy tisztességgel nevelje a gyerekét és a pár hónapos csecsemőt ne egy bébiszitter nevelje fel?



2018. szept. 11. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Orvosi egyetem mellett??? Biztos, hogy nem fogsz tudni orvosira tanulni baba mellett, mert a gyerek 24/7-es meló. Levelező meg nincs orvosin. Hogy fogsz bejárni?
2018. szept. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Ja, amúgy nyilván gyerek vagy még ehhez, ezért nem gondoltad át. Ha 29 leszel, mire végzel, és jövő szeptemberben kezded a 11 évet, akkor kb. 17 vagy. Dehogy fogsz te még szülni. :)
2018. szept. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam,hogy az első 6 évet megcsinálom,akkor már van egy diplomám és orvos leszek.Ezután kezdődik a szakosodás ahol ugye dolgozni kell és emellett vizsgákat tenni.Talán itt már könnyebb a helyzet nem annyira kötött mint az első hat év.Ez érdekelne igazán,hogy aki oda jár hogyan látja ezt?
2018. szept. 11. 22:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy rokonom orvosin végzett, csak azután került szóba a gyerekvállalás, amikor letette a szakorvosi vizsgát. Addig biztos hogy nem lenne rá időd. Hallottam már ezt a 25 éves koromban szülni fogok ötletet, minden ismerősöm lemondott róla. Még egy sima diplomával is 24-5 évesen kezdhetsz karriert építeni, így legtöbben 30 fölött szülnek.
2018. szept. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Utána meg dolgozol, közben tanulni is kell, sőt még gyerekkel is foglalkozni ki van zárva. Na meg számolj azzal, hogy ha szülsz gyereket, akkor már csak a gyerek fog érdekelni.
2018. szept. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyat láttam már többször, hogy valaki elvégezte az orvosit, aztán PhD-hallgatóként vállalt gyermeket. Véleményem szerint ez semmivel sem jobb vagy könnyebb, mint aki beiratkozik a rezidensképzésbe, és akkor megy el gyes-re. Az orvosi egyetem ideje alatt NE vállalj gyermeket! Orvosi egyetemre pont úgy, órarend szerint kell járni, mint gimnáziumba, csak sokkal több órád van, és sokkal-sokkal többet kell tanulni otthon. Ha a tanulmányi eredményed miatt arra kényszerülnél, hogy tandíjat fizess, az az orvosin egymillió forint lenne félévenként, ami akár azt is jelentheti, hogy sosem fejezed be az orvosit. Ha legalább a diplomád megvan, akkor csak azzal a tűzzel játszol, hogy 25 évesen teljesen rábízod magad és a gyermeket a házastársad keresetére, pedig jóformán két fizetés kell ahhoz, hogy ma egy fiatal pár életet kezdjen. Nagyon-nagyon-nagyon nehéz az első két év a rezidensképzésben gyermek nélkül is. Én 28 vagyok, PhD-mon dolgozom éjjel és nappal. Elképzelni sem tudom, hogy az elmúlt négy évbe mikor fért volna nele a gyermekvállalás. Hacscak úgy nem, hogy a saját ambícióimat 25 évesen feladom.
2018. szept. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nagy valószínűséggel nem fog menni. Ez a tipikus példája annak, hogy bizonyos esetekben választani kell a karrier és a család között (legalábbis egy ideig).
2018. szept. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A babáról le kellene tenned. Az orvosi egyetem közben teljesen reménytelen, csak szerencsétlen gyerek és szerencsétlen szülő kombináció sülhet ki belőle.


Várj türelemmel, amíg eljön az ideje! A szülővé válás nagyon nagy felelősség!

2018. szept. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát pedig jó páran vannak, akik gyógyszertan szigó után gyereket vállalnak.

A koliban is volt egy 6. éves srác és egy 5. éves lány a babájukkal. És ez csak egy példa.

De hogy hogy oldották meg, őket kell kérdezni. De nem lehetetlen

2018. okt. 24. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
az én édesanyám orvosi alatt szülte nővéremet és bátyámat is, nincs lehetetlen, ő nagyon erős nő. Az hogy te megtudod e csinálni az más kérdés, neked kell tudni, nem egyszerű feladat
2019. márc. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!