Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SOS! Súlyos apátia mellett...

SOS! Súlyos apátia mellett tanulás? (20l)

Figyelt kérdés

Múlt évben halasztottam az egyetemen. Idén eddig minden vizsgán buktam, kell menni ismétlőre, nem hiszem, hogy sikerülni fognak. Sok éve depressziós vagyok, gyógyszerrel és terápiával is kezelve van. Semmi se érdekel. Lehet, hogy a szüleim kidobnak otthonról. A barátaimat már rég elveszítettem. Őszintén az se nagyon érdekelne, ha holnap meghalnék.


Szóval mit lehet tenni az apátiával? Olyan szinten lesz*rok mindent, hogy szinte nem is funkcionálok többé. Tudom, hogy minek kellene érdekelnie, de már nem érzek késztetést semmire. Régen még segített a testmozgás meg a kávé, de már nem elég. Totálisan ki vagyok égve. Légyszi adjatok tippeket, mindjárt itt vannak az utolsó vizsgaalkalmak, de nem bírok leülni tanulni.



2018. jan. 5. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Dettó ugyanígy érzek. Nekem az alkohol segít néha, deugye arra se lenne jó rászokni...


A szex ezen nem segít, legalábbis nekem...

2018. jan. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Az talán segíthetne, ha - akármennyire közhelyes - találnál valamit, ami tetszik. Rendszeres hobbi jót tudna tenni. Pl. minden csütörtök este várnád a... akármit, ami tetszik. Tánc, sport, filmklub, nem tudom, mit szeretnél. :) Persze ahhoz is meg kell erőltetnie magát az embernek, hogy belekezdjen valamibe, apátiában főleg.

Ismerkedni nem tudsz eljárni? A párkapcsolat is ki tudja mozdítani az embert a statikus állapotból...


Látatlanban ennyit tudok mondani, ha túl közhelyes, bocsi.

2018. jan. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ne akarj másnak megfelelni,nem kell más negatív megjegyzései miatt izgulni! Csak az segít,ha önmagad adod és nem figyelsz a negatív véleményekre.
2018. jan. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez is jó lehet még.

[link]

2018. jan. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Tényleg az kell, hogy valami olyat csinálj, ami feltölt energiával, ami kikapcsolja az agyad, így utána sokkal frissebben tudsz leülni tanulni.


Remélem, nem bántalak meg a kérdéssel, de szereted azt, amit tanulsz? Mert ha semmi sem motivál arra, hogy tanulj, lehet, azzal van baj, amit tanulsz. Persze, az is előfordulhat, hogy egy olyan szak miatt égsz ki, amit nagyon szerettél tanulni, csak elvesztett az energiádat. Ha a másodikról van szó, azon könnyebb változtatni (mozdulj ki, mindig legyen valami programod, és utána könnyebb lesz folytatni a tanulást), de ha nem szereted azt, amit tanulsz, akkor mélyen magadba kellene nézned, hogy mi az, ami tényleg érdekel.

2018. jan. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos nem nagyon lehet olyan tippet adni, ami az utolsó vizsgákra megoldaná a problémáidat. :(

Ha nem tudod ilyen állapotban csinálni, lehet, hogy abba kéne hagyni. A jelenleg megugorhatatlan akadály többet árt, mint használ.


A sok éves depresszió alatt volt valaha olyan gondolatod, hogy na, ez-meg-ez kéne ahhoz, hogy kiszabaduljak ebből az állapotból?

Ha igen, akkor egyetem helyett lehet, hogy erre kéne koncentrálni.

Ha nem, akkor arra, hogy találj ilyen gondolatot. Elvileg a terápiának lenne ez a feladata, nem?

2018. jan. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha nem érdekelne semmi nem tetted volna fel ezt a kérdést segítségkérésként.


Keresd fel sürgősen a kezelőorvosodat mert valószínűleg kórházi bent fekvésre lesz szükség.

2018. jan. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ne akarjál már másoknak megfelelni!
2018. jan. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Szerintem jó lenne felkeresned egy pszichológust, sokat segítene. Kitartás!
2018. jan. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kizárt, hogy abbahagyjam az egyetemet, ilyet ne is írjatok, akkor már inkább megölöm magam. Egyébként se lehetne, mert a szüleim nem fogadnák el, de én se akarom, úgy már tényleg semmi értelme nem lenne az életemnek.


# 4 Nekem is segít arra a pár órára. De 1. utána rosszul vagyok, 2. hosszútávon még jobban tönkretenné az agyam, amit nem engedhetek meg.


# 9 Amiktől jobban lennék, azok szinte elérhetetlenek jelenleg pl. lakás, vagy akárcsak egy élhető albérlet, de nincs rá pénzem, az órarend mellett nem nagyon tudok dolgozni, de ha el is mennék, nem keresnék eleget. A másik életminőséget jelentősen javító dolog pedig egy műtét lenne, szintén rengeteg pénzbe kerül.


# 12 Járok pszichológushoz, leírtam a kérdésben. Lehet, hogy váltani kellene? Csak hát erre sincs nagyon keret..(A mostani ingyenes.)


Biztos léteznek hozzám hasonló egyetemisták, főként az ő tippjeik érdekelnének.

2018. jan. 11. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!