Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 5 éve lejárt nyugtató (frontin...

5 éve lejárt nyugtató (frontin) beszedése után mi fog történni?

Figyelt kérdés
Voltam háziorvosnál nyugtatóért de nem adott semmit. Azt mondta túl fiatal vagyok még... igen, 29 évesen túl fiatal vagyok számára... Ezért keltem fel éjszakásból, hogy ezt a dumát kapjam az orvostól... utálom már őket is mint a szart. Miért nem dönthetem el én 29 évesen, hogy akarok e nyugtatót szedni vagy sem? Találtam viszont itthon 5 éve lejárt frontint. Azt fogom most beszedni, de azért gondoltam megkérdezem mi fog történni? Remélem jogy jobban kiüt mint alapból.
2018. szept. 13. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ugyanaz lesz a hatása, mint a frissnek. De nem vagyok gyógyszerész.
2018. szept. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ránézésre jónak tűnik (nem porladt szét, nem penészes), akkor ugyanúgy hatni fog.
2018. szept. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszerben lévő hatóanyag a gyártásól számítva bomlik. Lejáratkor előírás szerint 95% felett kell még lennie. Ez alapján még hatni fog, de kisebb mértékben. VISZONT a hatóanyagok és kísérő anyagok bomlásakor egyéb molekulák is keletkezhetnek amik hatása ismeretlen. Akár komoly károsodást okozó anyag is lehet abban amit beveszel.

Menj be a Pszichiátriára és kb kérdés nélkül hozzád vágnak egy receptet. De jobb ha tudod, hogy a nyugtató az esetek nagy százalékában semmit sem hat (főleg, ha maga a probléma, ami miatt erre szorulsz nem oldódik meg). Akinek hat annál is folyamatosan csökken a hatásfok és nagyon hamar beáll a függőség. Abból kimászni meg nem szüreti felvonulás, elhiheted.

Lehet ezt játszani, a Te életed, Te döntésed, de jó ha tudod mivel játszol.

2018. szept. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A pszichiátria ma csak délig rendelt 4 óra helyett, de màr nem is csodálkozok rajta, az élet orrba szájba szivat. 12:02-kor értem oda, úgyhogy marad a lejárt frontin.
2018. szept. 13. 12:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne vedd be, mert ki tudja, mit okoz. 5 év túl sok. Azt akarod, hogy ennél is fosabb legyen minden?! Inkább igyál, a lejárt Frontinnál még az is jobb. Bírd ki addig, mig kapsz a pszichiátrián, tényleg felírják boldog-boldogtalannak...
2018. szept. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Azt vágod, hogy a frontinnál/xanaxnál, kb. 2 hét után hozzászokás alakul ki, szóval vagy növeled a dózist, vagy kb. olyan, mintha nem is szednéd. Én marhára nem javaslom a dózis növelését, mert az életbe nem szoksz le róla, viszont az sem fog hatni 2-3 hét után. Ha erős szorongásod van, akkor írass fel más fajta gyógyszert a pszichiáterrel. Esetleg keress egy magánorvost és írasd fel azzal (az legalább nem csak agyatlanul írja fel a pirulákat, hanem megpróbál tényleg segíteni).
2018. szept. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!