Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszeres hazudozó lehet az...

Kényszeres hazudozó lehet az osztálytársam?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok.Van egy fiú akivel van egy pár közös óránk.A folyosókon is gyakran összefutok vele.Ahogy jobban megismertem,rájöttem,hogy igazak a pletykák amiket korábban hallottam róla.Mesélték róla,hogy össze vissza beszél mindenféléket.Nekem is előadott jó pár hajmeresztő történetet.Háborús hős volt,aztán autóversenyző ,személyesen találkozott már Putyinnal :D Felesége van és három gyereke akiket ő tart el egyedül suli mellett :D Elrabolt nőket szabadított ki maffiózók fogságából. Meg azt is állította,hogy hat nyelven beszél,és mikor az egyik tanárunk kérdezett tőle valamit hollandul egy szót se tudott nyögni..De nem látszik igazán rajta,hogy zavarba jönne amikor dől belőle ez az irtózatosan sok kamu. :D Másrészt néha meg úgy érzem ő maga is tudja,hogy nem igaz amit mond mert amikor az egyik csoporttársunk megkérte,hogy szerezzen már egy autogramot Mick Jaggertől akkor elkezdte terelni a szót. :D Tényleg van ilyen,hogy valaki ennyire beteges hazudozó,hogy képtelen leállni és ennyi lehetetlen baromsággal tömi az emberek fejét? És elhiszik amit mondanak vagy ők is tudják,hogy ezek nem történtek meg velük soha?Mi okozhatja ezt egyes embereknél?valamilyen régi trauma?
2018. szept. 15. 18:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elég nagy eséllyel kényszeres. Volt alkalmam ismerni egy nagyon hasonlót, bár ő simán csak rendőrnek képzelte magát 16 évesen. A tiéd annyiban csodabogár, hogy általában ezek nem jutnak el az egyetemig, szóval a szakmunkásképzőkben gyakrabban találsz ilyeneket.


Általában ez nem trauma, hanem hosszú évek alatt alakítják ki magukban ezt a "szokást", főleg gyerekkortól kezdve kompenzálva a saját hiányosságaikat, hibáikat... Mondhatni, így próbálnak beilleszkedni, majd végül teljesen ösztönös szintre fejlesztik a mesélést. Nincsenek teljesen elrugaszkodva a realitástól, hiszen ha tényleg elhinné ezeket, akkor életképtelen vagy legalább közveszélyes lenne.

2018. szept. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!