Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csinálja ezt az unokahúgom?

Miért csinálja ezt az unokahúgom?

Figyelt kérdés
Van egy unokahúgom aki két hónap múlva 14 éves lesz.Kis kora óta(kb 4-5 éves) van egy furcsa szokása.Állandóan piszkálja az ujjait,konkrétan véresre vájja a bőrét.Állandóan piros valamelyik ujja,mintha be lenne gyulladva,gyakran vérezni kezd és le kell ragasztania sebtapasszal.A körmét is rágta korábban azt már nem csinálja.De erről a szokásáról nem tud lemondani.Próbáltam beszélni erről vele,megmondtam neki,hogy borzalmasan néznek ki az ujjai,de csak legyintett.Azt mondta nem tudja miért csinálja. Szokássá vált nála, és nem tudja abbahagyni. Mi lehet az oka,és hogy vegyem rá,hogy abbahagyja?
2018. szept. 15. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon sok embernek van egy ilyen, furcsa szokása, akár látható, akár nem látható.

Ezzel egy valamit lehet tenni: elhatározás. Egyik napról a másikra abba kéne hagynia, és legalább pár napot kibírni nélküle. VISSZA FOG SZOKNI, ha nem százszor, akkor ezerszer. De ha folyamatosan ritkítani tudja a szokását, akkor szépen kikopik az agyából a berögzött dolog. Hajrá!

2018. szept. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
47 vagyok, és gyerekkorom óta ugyanezt csinálom. Voltak időszakok, amikor figyeltem rá, és szépek voltak a kezeim, de alapvetően állandóan piszkálom. Egyszer majdnem egy centi mély sebem keletkezett, elég nehéz volt helyrehozni. Valahol olvastam, hogy ez az önbántalmazás egyik enyhébb formája, mert van ugye a hajtépkedés, meg a vagdosás... lehet benne valami. Egy dolog biztos: a megszégyenítés, piszkálódás, a kéz bekenése erős paprikával stb. csak olaj a tűzre, engem ezekkel a módszerekkel próbáltak leszoktatni erről.
2018. szept. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Stressz, szorongás.
2018. szept. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
21 vagyok ugyan ezt csinálom. Van amikor véresre "tépem le a húst" az ujjaimról..Egyszerűen zavar ha van rajta "túl nyúló" bőr darab. A körmöm is tövig rágom ugyan ilyen indokkal. Fura de nem "beteges" E mellet ugyan olyan ember vagyok mint más :D Inkább ez mint hogy cigizzek vagy igyak. (Férfi vagyok)
2018. szept. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!