Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen tüneteket éreztethet...

Milyen tüneteket éreztethet velem a pánikbetegség és a hipochondria?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hipochonder vagyok és sosem tudom eldönteni hogy csak beképzelem e magamnak a tüneteket vagy ezek a tünetek valósak e.

Van mikor érzem hogy a tüneteket csak beképzelem de egy ideje alig kapok levegőt és nem tudom hogy most tényleg van e baj vagy pedig ilyen tüneteket is okozhat ez a betegség. Van mikor a tünetek után bepánikolok és alig kapok levegőt. Egy idő múlva jobban leszek de akkor sem tudom hogy ezek csak beképzelt tünetek voltak e vagy pedig a friss levegőtől lett e jobb. Ami az egészségemet illeti mindig elég rossz volt de mostanában még annál is jobban. Remélem kielégítő válaszokat fogok kapni itt a kérdésemre.



2018. szept. 17. 21:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Heves, erős szívdobogásérzet, nehézlégzés, nyugtalanság, szédülés, hányinger/hányás mind előfordulhat pánikrohamnál. Ha biztosra akarsz menni, vizsgáltasd ki magad és akkor majd meglátod, hogy semmi baj sincs! Lesz mivel megnyugtatnod magad, amikor pánikolni kezdesz, tudni fogod, hogy csak pszichés a rosszullét.

Nekem mitralis prolapsusom van, ami egy jóindulatú veleszületett elváltozás, de időnként szívritmuszavart és nehezebb légzést (olyan, mintha hiába vennék nagy levegőt, nem jutna el az oxigén a tüdőmig rendesen) okoz. Ettől elég csúnya pánikrohamaim tudnak lenni, főleg amikor hajnalban tör rám a rossz érzés és másnap reggel vizsgázni kellene mennem. Olyankor elkezdek stresszelni azon, hogy nem tudok aludni, ettől pedig erősen felfokozódnak a tüneteim, produkálom a fent felsoroltakat és semmit sem alszom tőle.

2018. szept. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!