Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan orvosolható a hipochond...

Hogyan orvosolható a hipochondria?

Figyelt kérdés

Egészen 2017 augusztusáig nem féltem attól, hogy bármilyen betegséget elkaphatok, viszont mostanában folyamatosan ráz a hideg, ha belegondolok, hogy bizonyos betegségek esetleg engem is megkörnyékeznek. Emiatt folyton pánikrohamok törnek rám, és észlelni vélem egyes betegségek tüneteit magamon (tudat alatt tisztában vagyok azzal, hogy nincs semmi bajom) és egyszerűen elegem van már. Rettegek attól, hogy bármikor meghalhatok. Nem tudom, mit tegyek, hogy legyőzzem a hipochondriám és a pánikbetegségem...

17/L



2018. ápr. 13. 21:08
 1/6 A kérdező kommentje:
Amit elfelejtettem említeni: Mindig, ha van valami bajom, beteges kényszert érzek arra, hogy utána nézzek, holott tudom, hogy nagyon nem kéne.
2018. ápr. 13. 21:11
 2/6 anonim ***** válasza:
pszichoterápia
2018. ápr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudod egyedül legyőzni, mivel betegség és oka van, ez csak a tünet, bármi más is lehetne. Pszichológust kell keresni, szólj a szüleidnek (remélhetőleg komolyan veszik), illetve kérdezd meg az iskolapszichológust, hogy hogy lehet ingyenes terápiához jutni. Pénzért rengeteg pszichológust találsz.

Azért abba belegondolhatsz, hogy mi történt 2017 augusztusa előtt, ami így elbizonytalanított. Ez az egész önbizalomhiányból fakad, pl a saját vagy a szülők maximalizmusából, abból, hogy nem kaptál elég dicséretet, nem hiszed el, hogy elég jó vagy.

2018. ápr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem véletlenül nem a pszichológust kerestem fel elsőként, sajnos a szüleim nagyon nem értenék meg (de a háttér valóban abból adódik, hogy édesanyám kényszeresen figyel a tisztaságra, sterilségre). Gondoltam, van valami egyszerűbb módja is ennek, bármennyire is súlyos már ez a dolog... Ennek ellenére megfogadom a tanácsokat, még egyszer köszönöm.
2018. ápr. 13. 22:17
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
Hát, akkor itt anyukádat is kéne kezeltetni. Az ő tisztaságmániája pedig az ő neveltetéséből ered. De már nagy lépés előre az, ha felismerted a probléma gyökerét, meg egyáltalán azt, hogy ez egy probléma. Előnyösebb helyzetből indulsz, mint az anyukád. Ha megvan az úgynevezett szenvedésnyomás, vagyis baromian eleged van ebből az állapotból, akkor ki tudsz belőle lépni, hiszen magad is tökéletesen tudod, hogy az aggodalmaidnak semmi alapjuk, csak a lelked küldi a nyakadra őket. Sport, tánc, zene szerintem segíthet, egy szerelem pedig egészen biztosan.
2018. ápr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy gondolom, hogy talán sikerülhet... Köszönöm a tippeket! :)
2018. ápr. 13. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!