Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan ismerte föl?

Honnan ismerte föl?

Figyelt kérdés

Nemrégiben elmentem egy táborba, ahol hosszas beszélgetés után kérdezte tolem egy hölgy, hogy nekem mentális problémáim vannak.Azt mondta, hogy 16 évig kezelt fogyatékosokat, és innen ered a tapasztalata.

Mi köze van ennek a mentális betegséghez?Egyszeruen jobban látja azt, hogy valakivel valami nem kóser?Én igazából alkalmatlan vagyok arra, hogy örömet szerezzek, könnyen lehet depresszióban szenvedek.Ezeknek mik a jelei?Szakembernek kell lenni ahhoz, hogy felismerd?Mások miért nem tudják?Ennyire komplikált?

Van itt esetleg valaki, aki kezelt fogyatékosokat?


Légyszi, segítsetek!


2018. szept. 19. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem annyira nagy varázslat, csak egy kis tapasztalat kell hozzá. Pl. vannak ismerőseim, akik (ők maguk is frissen végzett) ifjúságsegítők, alig 1-2 év munkatapasztalattal. Már ők is teljesen jól meglátják valaki felszínes viselkedésén, ha van valami csontváz a szekrényében. Sőt, én is vezetgettem pár hónapig egy művészettel kapcsolatos kis csoportot és már bennem is kezdett kialakulni, hogy megéreztem pl. hogy ki a pánikbeteg, stb.

Megfogalmazni és leírni viszont annál nehezebb lenne ezt, hogy hogyan kell.

2018. szept. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hidd el, ha valaki atelt vagy latta ahigy fejlodott, tuti felismeri egy idegenen.
2018. szept. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Egyszerűen fel lehet ismerni az olyan embereket, akik valamilyen mentális problémával küzdenek, ha van egy kis gyakorlatod. Figyelj meg egy egészséges embert, hogy viselkedik, hogy reagál bizonyos esetekben, és egy olyat, aki feltehetőleg depressziós, szorongásos vagy pánikbeteg, és a többi.
2018. szept. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!